Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Háječek nabídne ještě šest filmů. O finále se postará Obecná škola

 
středa, 12. srpna 2015, 09:55

Pořád si říkáte, že se musíte během léta podívat do budějckého letňáku, ale ještě jste tak neučinili? Už byste neměli dlouho meškat. Je totiž před námi poslední šestice filmů! A pak až zase za rok. Snad...

Co nám ještě Háječek nabídne? Zde je program následujících týdnů:

13. srpna - Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (20:45)

Někteří diváci tvrdí, že celovečerní film není taková prča jako seriál, což je možná fakt, ale na druhou stranu režisér Jan Prušinovský vytvořil silný, dojemný a uvěřitelný příběh člověka, který si dokázal jít za svým. V hlavní roli exceluje Miroslav Krobot! Dnes již takřka klasická záležitost.

14. srpna - Rivalové (20:45)

Niki Lauda a James Hunt. Slavní piloti formule 1, které spojovala skutečná touha po vítězství, z čehož samozřejmě plynula vzájemná rivalita. Velmi ceněný snímek natočil legendární Ron Howard - režisér takových filmů jako Apollo 11, Výkupné či Šifra mistra Leonarda.

20. srpna - Román pro muže (20:45)

Čeští diváci mají v letních kinech rádi tuzemské snímky, proto není divu, že právě český film má v programu velké zastoupení. A komedie Román pro muže, kterou natočil v roce 2010 Tomáš Bařina, je pro horké letní večery naprosto ideální. V hlavní roli se představili Miroslav Donutil, Miroslav Vladyka, Vanda Hybnerová a Táňa Pauhofová.

21. srpna - Edith Piaf (20:45)

Známý životopisný film z roku 2007 sleduje život jedné z nejúžasnějších zpěvaček své doby - Edith Piaf. Melancholický snímek je pro našince zajímavý i tím, že se z části natáčel v Čechách. V některých záběrech si tak můžete všimnout i tuzemských herců, jako jsou Marek Vašut, Vladimír Javorský nebo Pavlína Němcová. V hlavní roli je přesvědčivá Marion Cotillard.

27. srpna - Atlas mraků (20:30)

Originální scifi snímek z roku 2012 patří k nejzajímavějším blockbusterům posledních let. Šest příběhů v různých časech - od minulosti po budoucnost. Film, ze kterého se možná někomu zamotá hlava, přesto v něm zanechá zážitek. V hlavní roli Tom Hanks a Halle Berry!

28. srpna - Obecná škola (20:30)

Finální tečka bude patřit jedné z nejklasičtějších komedií české filmové historie. Obecnou školu natočil v roce 1991 Jan Svěrák, který se okamžitě stal jedním z nejnadějnějších tuzemských režisérů. Ostatně nominace na Oscara mluvila za vše. Obecná škola je klenot, film, kterých už se dnes příliš nerodí. Nezapomenutelní Jan Tříska, Zdeněk Svěrák, Rudolf Hrušínský, řada nesmrtelných hlášek a hlavně geniální atmosféra. Rozlučka s letošní sezonou nemůže být lepší!

A na závěr to nejlepší! Vstupné je stále zdarma, proto neseďte doma a pojďte se pobavit.

 


 

Kam dál?

Pohoda a jazz - heslo tohoto týdne doslova a do písmene

úterý, 11. srpna 2015, 12:52

Jihočeský jazzový festival naladí centrum Budějovic do té správné letní pohody. Mimo jazzových rytmů si tento týden vychutnáte i...

Krumlovská synagoga nyní nabízí výstavu fotografií Josipa Pelikana

úterý, 11. srpna 2015, 11:24

Chystáte se navštívit zrekonstruovanou synagogu v Českém Krumlově? Nyní je možná ideální čas! Od 6. srpna tato památka hostí...

Central Park Slavie tento týden nabídne jednu z hlavních hvězd -...

pondělí, 10. srpna 2015, 17:38

Po krátké pauze se tento týden opět naplno rozjedete multižánrový festival Central Park Slavie, který se koná přímo v centru...

FOTO: Květinová výzdoba zkrášlila klášter ve Zlaté Koruně

pondělí, 10. srpna 2015, 14:41

Klášter v plamenech. Takhle je pojmenovaná výstava ve Zlaté Koruně, která do prostor kláštera znovu přinesla oblíbenou květinovou...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že přijímá pouze hotovost. To není nic neobvyklého. Současný evropský průměr je 23 terminálů na tisíc obyvatel. V Čechách se nyní pohybujeme kolem 21 kusům na tisíc obyvatel. Přesto zaplatit kartou cigarety v trafice nebo potraviny ve vesnické Jednotě je mnohde stále ještě hudbou budoucnosti. A kde platba kartou chybí vám?

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské kanceláře, která řadu měsíců odmítala zlínskému aktivistovi Luďkovi Maděrovi sdělit informace o výši platů hradních úředníků. Napsaly to dnešní Hospodářské noviny (HN). I když ministerstvo mělo podle deníku vymáhat zaplacení částky po skutečném viníkovi, neučinilo tak.