Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Asfalt v Krajinské i letos pokryje tráva. Tentokrát se rozšíří také do České

 
čtvrtek, 6. srpna 2015, 14:02

Oblíbená pouliční slavnost, při které si můžete užít velkou dávku muziky, divadla, ale i jen tak relaxovat v přátelském prostředí... Řeč je o budějcké akci s názvem Město lidem, lidé městu, která se uskuteční i v letošním roce. Zapište si do kalendáře termín 28. až 29. srpna!

Zajímavostí je, že se slavnost postupně rozrůstá. Tentokrát se odehraje i v části České ulice, přičemž to hlavní samozřejmě zůstane v Krajinské ulici a na Piaristickém náměstí.

Ani letos nebude chybět jedno z poznávacích znamená celé slavnosti. „Návštěvníci naší slavnosti si už dávno zvykli na netradiční výzdobu ulice, kdy asfalt pokryjeme živou trávou. Tato atrakce nebude chybět ani v současném ročníku. Travní plochu rozšíříme i na některá místa v České a Piaristické ulici. Navíc ještě chystáme velmi netradiční výzdobu, která možná mnohé překvapí,“ zmiňuje Robin Mikušiak z organizačního týmu.

Vloni si z Piaristického náměstí odnesla řada lidí nemalý zážitek a dá se předpokládat, že tomu bude i letos. Pátek bude plný divadelních vystoupení.

„Předpokládáme, že hlavním lákadlem bude představení Don Quijot herců z českobudějovického Malého divadla. Zajímavé na něm je hlavně jeho nevázanost, divadelní jeviště se v čase přemisťuje a herci i diváci nezůstávají jen na Piaristickém náměstí, ale navštíví i několik přilehlých ulic,“ uvádí Markéta Málková z organizačního týmu.

Jestliže v pátek budou diváci přihlížet, v sobotu se aktivně zapojí. Tento den se totiž na Piaristickém náměstí ponese v rytmu hudby a tance. Tančit se bude tango, swing, salsa a další tance.

Město lidem, lidé městu je akce, kterou milují celé rodiny. Vlastně se není čemu divit - děti se vyřádí a na mnoha místech se dozvědí i plno zajímavostí. Rodiče mohou mezitím odpočívat na trávě, dát si něco dobrého, nebo pokecat se svými známými. Právě o setkání lidí a představení zajímavých regionálních umělců a dalších spolků celá akce je. A jak bylo vidět v minulých letech, záměr se daří.

Začátek a konec slavnosti

Zlatým hřebem obou dní bude pravděpodobně začátek a konec celé akce. V pátek festival zahájí průvod, který vyjde okolo druhé hodiny. Nebudou chybět ani obří loutky. A závěr? Hlavně děti si užijí vypouštění lampionů přání, které proběhne u slepého ramene Malše. Vloni tato akce přilákala plno lidí, přičemž si na své přišli i zamilované páry, které si nemohly vynachválit romantickou atmosféru. O úplnou tečku se poté postará fireshow skupiny Pali-tchi.

Jelikož je Město lidem, lidé městu hlavně o Budějcích a Budějčácích, dávají organizátoři prostor v první řadě místním lidem. Hlásit se mohl kdokoliv, kdo si myslí, že má co nabídnout. „Své umění může návštěvníkům prezentovat nadějný klavírista, kouzelník, pouliční umělec nebo představitel stand-up comedy. Nemáme skoro žádné mantinely,“ zmínil letos v květnu Robin Mikušiak.

Z výše řečeného vyplývá, že je akce velmi rozmanitá, tudíž by měla oslovit skutečně každého. Přesný program zveřejníme koncem srpna.

 


 

Kam dál?

Zlatokorunský klášter opět zkrášlí oblíbená květinová výzdoba

čtvrtek, 6. srpna 2015, 11:39

V plamenech se ocitne klášter ve Zlaté Koruně. Ne, nebojte se, nemáme v úmyslu nic nekalého. Bude se jednat pouze o plameny...

Léto v Českých Budějovicích zakončí mezinárodní hudební festival...

středa, 5. srpna 2015, 19:15

Říká se, že kolik jazyků znáš, tolikrát jsi člověkem. A jedním takovým, kterým se dá dorozumět na celém světě a zná ho úplně...

FOTO: Szidi Tobias - úžasná žena s úžasným hlasem

středa, 5. srpna 2015, 13:04

V rámci Hořického kulturního léta vystoupila v sobotu 1. srpna v Hořicích na Šumavě slovenská šansoniérka Szidi Tobias. Je...

Velký úspěch! V traileru na prestižní festival Wacken Open Air zní...

středa, 5. srpna 2015, 07:40

Zahrát si na největším evropském metalovém festivalu Wacken Open Air v Německu je vysněnou metou mnoha českých kapel. Nutno...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.