Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Exkurze do filmového pravěku. Kino bude promítat Bílé peklo s živým hudebním doprovodem

 
čtvrtek, 30. července 2015, 10:36

Velký zážitek čeká na všechny filmové gurmány! V pátek 31. července se v letním kině v Černé v Pošumaví uskuteční projekce filmu Bílé peklo, což je legendární dobrodružné drama z roku 1929, ve kterém excelovali Kurt Gerron a Leni Riefenstahl. Že na tom není nic zvláštního? Ale je - film totiž hudebně doprovodí živá kapela - Ufajr!

Bílé peklo nemělo ve své době obdoby. Německý snímek se odehrává v majestátním horském prostředí, které mu dovává na atraktivitě. Zkrátka Cliffhanger z 20. let, nadneseně řečeno, samozřejmě... Strhující drama s detailně prokreslenými charaktery a nekompromisní přírodou.

Pokud čekáte, že se pod názvem Ufajr nachází symfonický orchestr, který leckdy staré němé snímky doprovází, jste na omylu. Ufajr jsou prog-rocková kapela nejvyšší jakosti. O to netradičnější, avšak funkční spojení to je.

Projekce s živým koncertem odstartuje po půl desáté večer. Příjemnou zprávou je, že je vstupné zdarma!

Foto: Universal Pictures

 


 

Kam dál?

Monstrum se probouzí z dlouholetého spánku. Do Volyně se vrací...

čtvrtek, 30. července 2015, 08:03

Legenda se vrací! Pod jiným názvem, avšak se stejně kvalitní nabídkou... Řeč je o metalovém festivalu Enter The Eternal Fire,...

Central Park Slavie bude tento týden taneční, divoký, ale i...

středa, 29. července 2015, 13:54

Stejně jako v minulých týdnech, i tentokrát se můžete těšit na pořádný kotel muziky u KD Slavie. Multižánrový festival Central...

Country, dechovka, plno jídla, pití, pohoda... Festival Hudební...

středa, 29. července 2015, 11:37

Na sídlišti Na Sadech v Českých Velenicích bylo o uplynulém víkendu živo. Proběhl zde festival s názvem Hudební víkend, který se...

Sladovnictví - prohlídka s příběhem aneb „navštívení zlatých časů...

úterý, 28. července 2015, 15:11

Písecká Sladovna otevřela letos na jaře Sladovnictví - prohlídku s příběhem aneb „navštívení zlatých časů sladovnických“, na...

 

Komentáře

Frodo kocour

Když už píšete jména, měli byste si aspoň dát záležet, správně je "
Leni Riefenstahl". Což je mimochodem velmi známá režisérka a rovněž velká faninka Hitlera. Její film Triumf vůle je dodnes znám nejen pro velké podbízení Hitlerovi, ale především pro uplatnění řady v té době nových technik. Takže docela známá žena (dožila se 101 let) a prznit jména takovým způsobem, to je opravdu ukázka negramotnosti typické pro novinářský povl.

pátek, 31. července 2015, 16:39
 
 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.