Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Country, dechovka, plno jídla, pití, pohoda... Festival Hudební víkend se opět podařil

 
středa, 29. července 2015, 11:37

Na sídlišti Na Sadech v Českých Velenicích bylo o uplynulém víkendu živo. Proběhl zde festival s názvem Hudební víkend, který se tentokrát rozrostl i o páteční program. To však není jediná novinka - akce se poprvé uskutečnila v nově vybudovaném amfiteátru.

Festival je zaměřen hlavně na country a dechovku. Každému žánru je vymezen jeden den. Vzhledem k tomu, že se s pátečním programem počítá i na příští rok, je možné, že bude festival rozšířen například o rockovou muziku.

A kdo na akci zahrál? Například oblíbená českobudějovická skupina Patrola, která letos oslavila 20 let na scéně! Prostor byl dán i místním umělcům, respektive umělkyním - country tance předvedly tanečnice Country Ladies. Tančilo se také v neděli, kdy vystoupil soubor Trnky brnky.

Festival Hudební víkend byl zdarma a na dobře přístupném místě, takže se na něm zastavili i různí kolemjdoucí. Hned vedle pivního stanu se nacházelo dětské hřiště, takže si mohli zazpívat i mnozí rodiče, zatímco jejich ratolesti dováděly na některé z místních atrakcí.

Byla to zkrátka pohodička, ze které se pomalu a jistě stává očekávaná tradice. A jak již bylo zmíněno, s pokračováním se počítá i příští rok!

 


 

Kam dál?

Sladovnictví - prohlídka s příběhem aneb „navštívení zlatých časů...

úterý, 28. července 2015, 15:11

Písecká Sladovna otevřela letos na jaře Sladovnictví - prohlídku s příběhem aneb „navštívení zlatých časů sladovnických“, na...

Řemesla, divadla, koncerty. To vše zažijete tento týden v Budějcích a...

úterý, 28. července 2015, 10:37

Léto ve městě je v plném proudu. Každý den si můžete užívat zajímavých kulturních akcí. Rozhodně si nenechte ujít středeční...

FOTO: Český Krumlov se v sobotu oblékl do kubánského hávu

pondělí, 27. července 2015, 17:45

V rámci Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov proběhl v sobotu 25. července 2015 Kubánský večer. Šlo o vícežánrový...

Další týden festivalu Central Park Slavie je minulostí. V pátek...

pondělí, 27. července 2015, 15:59

Spustili první songy a z modré oblohy se spustil déšť. Tak nějak by se jednou větou dal přiblížit začátek pátečního koncert...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.