Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kinematograf bratří Čadíků si od dnešního dne užijí v Táboře

 
sobota, 25. července 2015, 14:37

Užívali jste si tradiční Kinematograf bratří Čadíků v Budějcích? Stýská se vám? V tom případě můžete vyrazit do Tábora, který je další zastávkou na trase tohoto legendárního pojízdného kina. První projekce začíná již dnes!

Na plátně bude řádit Karel Roden v roli světoznámého fotografa Jana Saudka. Snímek Fotograf natočila Irena Pavlásková.

Zítřek bude patřit Třem bratrům. Pohádka Jana Svěráka je plná písniček. V hlavních rolích Vojtěch Dyk, Tomáš Klus a Zdeněk Piškula.

Zasmějete se i v pondělí 27. července, kdy je na programu film Tomáše Svobody Hodinový manžel. Ten vypráví o přátelích, kteří jsou vášnivými hráči vodního póla a zároveň společně provozují bazén.

Poslední projekce se uskuteční v úterý. Snímek Vejška navazuje na kultovní Gympl. O režii se opět postaral Tomáš Vorel st. a do hlavních rolí se vrátili Jiří Mádl a Tomáš Vorel.

Všechny projekce začínají ve 21:45. Kinematograf bude na Žižkově náměstí.

Foto: kinematograf.cz

 


 

Kam dál?

Muzeum Novohradských hor v létě nabízí i pohádková představení

sobota, 25. července 2015, 11:32

Léto plné dětských představení nabízí o letních prázdninách nové Muzeum Novohradských hor, které bylo v červenci otevřeno v Horní...

Mustang Bluesride vpálili do lidí The Doors či Cream. Odezva rostla...

pátek, 24. července 2015, 14:51

Jak to vypadá, když hudbu, kterou od srdce milují, hrají skutečně nadaní muzikanti? Odpověď je jednoduchá: Zajděte si na koncert...

V Holašovicích dnes začínají Selské slavnosti

pátek, 24. července 2015, 11:14

Letošní Selské slavnosti, které se pod záštitou předsedy Senátu Milana Štěcha, hejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimoly uskuteční...

Festival Vltava žije neopouští krajské město, i letos bude v Budějcích

čtvrtek, 23. července 2015, 16:18

Čtvrtý ročník audiovizuálního festivalu Vltava žije, který si získal v předchozích ročnících srdce desetitisíců Budějčáků a hostů...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.