Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Muzeum Novohradských hor v létě nabízí i pohádková představení

 
sobota, 25. července 2015, 11:32

Léto plné dětských představení nabízí o letních prázdninách nové Muzeum Novohradských hor, které bylo v červenci otevřeno v Horní Stropnici. Návštěvníci se na pohádky mohou těšit každou sobotu, a to vždy od 15 hodin.

Dnes představí Divadlo Viďadlo Pohádky ze staré skříně. Tentokrát se ze staré secesní skříně vyloví dvě klasiky - Otesánek a O Palečkovi.

A co dál? Příští týden bude zaměřen na vodníky. Spolek Storytelling, který tvoří Dominika Šindelková, Markéta Holá, Matěj Záhořík a Jiří Šmirk, odvypráví Vodnické pohádky, které budou spojené s cákáním, rácháním a také kouzly.

8. srpna vystoupí Víťa Marčík junior a jeho Divadlo Já to jsem, 15. srpna představí Jitka a Jakub Doubravovi svoji verzi Karkulky červené, 22. srpna přijede Téměř divadelní společnost a o finále se postará 29. srpna Martin Hak, který dá na výběr z několika klasických pohádek.

Soboty jsou v Muzeu Novohradských hor obohaceny také o řemeslné a tvůrčí dílny. Dnes se bude Jiří Honyss věnovat tradiční lidové technice podmalby na sklo.

 


 

Kam dál?

Mustang Bluesride vpálili do lidí The Doors či Cream. Odezva rostla...

pátek, 24. července 2015, 14:51

Jak to vypadá, když hudbu, kterou od srdce milují, hrají skutečně nadaní muzikanti? Odpověď je jednoduchá: Zajděte si na koncert...

V Holašovicích dnes začínají Selské slavnosti

pátek, 24. července 2015, 11:14

Letošní Selské slavnosti, které se pod záštitou předsedy Senátu Milana Štěcha, hejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimoly uskuteční...

Festival Vltava žije neopouští krajské město, i letos bude v Budějcích

čtvrtek, 23. července 2015, 16:18

Čtvrtý ročník audiovizuálního festivalu Vltava žije, který si získal v předchozích ročnících srdce desetitisíců Budějčáků a hostů...

Soutěž na novou podobu točny vypíše město nejspíše v září

čtvrtek, 23. července 2015, 12:22

Architektonickou soutěž na novou podobu otáčivého hlediště v Českém Krumlově vypíše město České Budějovice, které stávající točnu...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.