Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Svěží výlet do 60. let: After Hours na festivalu Central Park Slavie potěšili

pátek, 17. července 2015, 13:12

Že se bez kytary nedá tvořit zábavná rocková muzika? Návštěvníci multižánrového festivalu Central Park Slavie, který se koná v centru Budějc u KD Slavie, již vědí, že i s absencí šesti strun to jde. Ve středu je o tom přesvědčila kapela After Hours, která vystoupila společně s kultovní partičkou Vltava.

Ona je samozřejmě otázka, zda After Hours ještě musejí někoho přesvědčovat. Po scéně se potulují již nějaký ten pátek a sestavu tvoří ostřílení borci, z nichž nejvíce vyčnívá klávesák Jan Reindl, kterého si mnozí jistě pamatují z řad In Memory.

Nedá se však říct, že by středeční koncert stál jen na klávesách. Žádné hráčské orgie se nekonaly, což sice některé progresivněji založené návštěvníky mohlo mrzet, ale vzhledem k tomu, že na akci dorazilo skutečně velmi různorodé publikum, to bylo spíše k užitku. Kapela fungovala jako velmi dobře sehraný celek rovnocenných muzikantů, kteří s naprostou lehkostí a suverénností předhazovali jeden příjemný song za druhým. A že jich mají v repertoáru plno!

Pokud hledám pouze jedno slovo, které by středeční koncert nejlépe vystihlo, zvolil bych nejspíš „pohodu“. Je pak na polemiku, zda je to dostačující, nebo naopak. Nezdá se mi, že by byli After Hours na hraně svých možností. Naopak - muzikantsky jsou našlapaní, je pak tedy škoda, že žádná skladba vyloženě nevyčnívala, nezpůsobila mrazení v zádech, nezvedla lidi z lavic... Na druhou stranu - ačkoliv se zdá hudba After Hours poměrně přímočará, zdání spíše klame. Potřebuje více času, bližší seznámení, ne jen povrchní poslech. A to je dobře!

Těžší je to také se samotným stylovým zaměřením. Kapela se na jednu stranu nebojí čerpat až z psychedelických nálad 60. let, kdy ožívá duch The Doors, Atomic Rooster a dalších, na stranu druhou experimentuje s modernější muzikou až na pomezí popu, což možná některým stylově vyhraněnějším posluchačům může malinko zamotat hlavu.

Ať tak, nebo tak, to vše jsou jen subjektivní pocity autora tohoto článku. Středeční koncert před Slavií byl povedený, na čemž se podepsal i slušný zvuk. Vzhledem k tomu, že v posledních letech roste zájem o retro všeho druhu, tedy i o rock, je možné, že o After Hours bude ještě hodně slyšet. Vlastně bych jim to upřímně přál, poctivého klávesového rocku není nikdy dost.

P.S.: Na začátku zmiňuji absenci kytary. After Hours bez ní koncert utáhli s přehledem, přesto mě stále hlodalo, zda by pořádná vintage kytara celkové vyznění neposunula ještě o level dál. Na druhou stranu se našlo několik lidí, kteří ani nepostřehli, že na pódiu žádný krotitel šesti strun nepobíhá.

P.S. 2: Chtělo by to dlouhohrající desku!

P.S. 3: Pokud chcete zažít nefalšovanou festivalovou atmosféru v centru jihočeské metropole, Central Park Slavie navštivte. V průběhu léta zde vystoupí například Lenka Dusilová, Vees či Mustang Bluesride. Dnes pokračuje festival svou elektronickou částí. Na drumandbassovou party dorazí z Velké Británie světoznámý MC Coppa společně s Deadly Viperz (Akira & Anakin) nebo všem dobře známí HellSmith a Hanzall. Příští týden se můžete těšit na program ve čtvrtek a v pátek. Více informací se dozvíte u nás nebo na www.klubslavie.cz.

 
 
 


 

Kam dál?

Pardál fest 2015 nabídne devět rockových kapel a bohatý doprovodný...

pátek, 17. července 2015, 10:48

Především fanoušky rockové muziky na jihu Čech letos potěší nová přehlídka hudby s názvem„Pardál fest 2015. Pod heslem „ECHT...

Změna dopravy na festival Hrady CZ v Rožmberku nad Vltavou

pátek, 17. července 2015, 06:59

Pokud se tento pátek a sobotu chystáte na festival Hrady CZ do Rožmberku nad Vltavou autem, čeká na vás změna dopravy, která...

Festival Central Park Slavie pokračuje třetím dnem. Dnes se můžete...

čtvrtek, 16. července 2015, 13:24

Dnes již třetím dnem pokračuje letní multižánrový festival Central Park Slavie. Po včerejším vystoupení kapely Vltava, které bylo...

Vltava žije nemá podporu budějckých zastupitelů. Přesune se do jiného...

středa, 15. července 2015, 19:39

Konání čtvrtého ročníku oblíbeného audiovizuálního festivalu Vltava žije v Českých Budějovicích je v ohrožení. Festivalu, který...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.