Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kinematograf bratří Čadíků je fenomén. V Budějcích přitáhl přes tři tisíce diváků

 
úterý, 14. července 2015, 16:11

Letošní Kinematograf bratří Čadíků zaznamenal v Budějcích obrovský úspěch. Navštívilo ho 3 500 diváků a celkově se podařilo na dobrovolném vstupném vybrat více než 35 tisíc korun, což je absolutní rekord.

Jen pro srovnání - vloni se vybralo více než 16 tisíc korun. Celkově byla doposud nejvyšší částka z roku 2013 - 18 497 korun. Naopak nejméně se vybralo v roce 2012 - 9 925 korun.

Diváci, kteří přispěli, mohou usínat s dobrým pocitem. Jejich peníze totiž budou tradičně použity na dobročinné účely - tentokrát na Nadaci Charta 77, jejímž hlavním projektem je Konto Bariéry, které pomáhá lidem s handicapem.

„V minulosti již organizátoři kinematografu přispěli například na projekt Pomozte dětem, Konto Bariéry či na fungování Masarykova onkologického ústavu v Brně,“ uvedla mluvčí magistrátu Jitka Welzlová.

Kinematograf bratří Čadíků sází na české filmy, které u návštěvníků tuzemských kin stále patří k nejoblíbenějším. Letos si Budějčáci užili na náměstí Přemysla Otakara II. snímky Fotograf, Vejška, Hodinový manžel a Tři bratři. První jmenovaný dokonce uvedl sám Karel Roden, který ve filmu hraje hlavní roli.

Foto: kinematograf.cz

 


 

Kam dál?

Festivaly, divadla, letní kina i řemesla, to vše tento týden v...

úterý, 14. července 2015, 12:08

Letní pohodu prohloubí i kulturní dění v jihočeské metropoli. Děti se mohou těšit na další pohádky na nádvoří radnice, mladí na...

Výstava Město v nejlepších letech - příběhy z minulosti Českých...

úterý, 14. července 2015, 09:47

Dnes od 17 hodin bude v radniční výstavní síni během vernisáže výstavy Město v nejlepších letech - příběhy z minulosti Českých...

Konečně! Fotografie slavného Jana Lukase budou vystaveny v Budějcích,...

pondělí, 13. července 2015, 18:14

Sté narozeniny by v srpnu letošního roku oslavil legendární fotograf Jan Lukas. Málokdo ví, že se tato výrazná osobnost, která se...

Budějčtí sboristé zaznamenali na prestižní soutěži v Řecku nemalý...

pondělí, 13. července 2015, 15:04

Do řecké Preveze vyrazily začátkem července budějcké pěvecké sbory Vox Novus a Canzonetta. Jejich cílem nebyl relax na pláži,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.