Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

I letos se těšilo Borůvkobraní v Borovanech velkému zájmu

pondělí, 13. července 2015, 08:54

Ve dnech 11. a 12. července proběhl v Borovanech za krásného počasí a velkého zájmu návštěvníků 11. ročník Borůvkobraní. Před jedenácti lety vsadilo město Borovany na oblíbenost sladkých borůvek, kterých jsou okolní lesy plné, a uspořádalo první ročník ojedinělé gastronomické a kulturní akce.

Na Borůvkobraní nechybělo již tradiční Mistrovství světa v chytání borůvek do úst za 1 minutu nebo soutěž týmů ve vaření borůvkových knedlíků. Velkému zájmu přihlížejících se těšila letošní novinka - Velká škola vaření s kulinářem Petrem Stupkou. Veřejnost se tak mohla naučit recepty na přípravu různých druhů knedlíků nebo přípravu tradičního jihočeského žahouru. Nedělní soutěž O krále jedlíků pak byla zrušena, protože před jejím začátkem tragicky zemřel jeden z účastníků.

ČTĚTE DÁLE: Soutěž jedlíků na Borůvkobraní byla zrušena, jeden z účastníků před jejím začátkem zemřel

Návštěvníci si užívali řemeslný jarmark a možnost ochutnání nebo zakoupení borůvkových specialit - likérů, borůvkové medoviny, džemů, koláčů, lívanců a jiných pochutin. Pořadatelé nezapomněli ani na nejmenší návštěvníky, pro které připravili borůvkové tvoření - batikování triček, zdobení perníčků a různé soutěže. V kinosále na nádvoří mohly vidět vystoupení kejklířů a různá divadelní představení.

Kromě inspirace si mohli lidé také odvézt cenné rady, jak pěstovat borůvky a některé druhy si dokonce přímo na místě měli možnost zakoupit.

Napsala Jindra Řeháčková

 
 
 


 

Kam dál?

V Horní Stropnici bylo otevřeno muzeum v bývalé sýpce

pondělí, 13. července 2015, 07:53

V Horní Stropnici na Českobudějovicku bylo v sobotu otevřeno Muzeum Novohradských hor. Protože vzniklo v opravené sýpce, byl...

Of The Woods: Dnes je těžké oslovit nové fanoušky

sobota, 11. července 2015, 17:54

Jihočeští divočáci Of The Woods jsou na scéně teprve dva roky, přesto už mají na kontě desítky koncertů po celé republice a také...

Díky speciálním komentářům se dozvíte zajímavosti z historie hradu...

sobota, 11. července 2015, 14:14

Monumentální hrad Landštejn patří k jedněm z nejimpozantnějších památek na jihu Čech. Pokud přemýšlíte, na jaký výlet o letních...

O víkendu jihočeské památky nabídnou divadlo, ale i živou muziku

sobota, 11. července 2015, 09:07

Kulturní nabídka je letos na jihočeských památkách velmi bohatá. Nejinak tomu bude i o nadcházejícím víkendu. Kam vyrazit? Máme...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.