Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Of The Woods: Dnes je těžké oslovit nové fanoušky

 
sobota, 11. července 2015, 17:54

Jihočeští divočáci Of The Woods jsou na scéně teprve dva roky, přesto už mají na kontě desítky koncertů po celé republice a také tři singly, které byly zveřejněny on-line. Velmi energická a tvrdá kapela si jde pevně za svým a je jasné, že o ní ještě uslyšíme. Na otázky odpovídali bubeník Ivan Eder a zpěvák Vašek Chlumecký.

Ačkoliv kapela není na scéně dlouho, stačila si minimálně na Budějcku udělat dobré jméno. Splnily začátky vaše očekávání?
Ivan: Začátky určitě očekávání splnily, na to, jak dlouho koncertujeme, jsme toho odehráli celkem dost a nejen na Budějcku.
Vašek: Jelikož je Of The Woods moje první kapela, tak já byl nadšený. Myslím, že jsme se mírně do povědomí fans určitým způsobem dostali.

Na kontě máte zatím jen několik singlů. Otázka je tedy jasná - kdy můžeme čekat debutové album?
Ivan: Momentálně pracujeme na EP, nechci zmiňovat termíny, ale doufám, že na přelomu podzimu a zimy bude venku.
Vašek: Zatím pracujeme, zkoušíme a připravujeme pomalu naše debutové EP. To je zatím vše, co můžeme prozradit .

Dá se říct, že jste si již našli svůj styl, nebo se stále snažíte posouvat vlastní hranice?
Ivan: Máme asi tři songy, u kterých jsme si řekli: „To jsme my, tak chceme znít“. Momentálně svůj styl ladíme, máme mantinely, ve kterých bychom se chtěli udržet.
Vašek: Určitě se nezastavíme na místě, kde právě jsme, a budeme se snažit posouvat dál, ale zatím to vypadá tak, že jsme si našli tu svoji cestičku, svůj styl.

Vaše hudba je nesmírně agresivní, ale zároveň nepostrádá prvky progrese... Je těžké s ní oslovit fanoušky, nebo je dnešní doba podobné muzice nakloněna?
Ivan: Je to těžké. Poslední dobou u lidí pozoruji nechuť objevovat nové kapely, novou hudbu. Byl jsem na koncertech, kde hrály nové a hlavně dobré kapely a bylo nás tam asi šest platících. Ale na koncertech zaběhlých kapel je plno. A to i přesto, že se u nich nic moc nového nestalo. Lidi chodí jen na to, co znají.
Vašek: Obecně bych řekl, že je těžší oslovit fanoušky, přece jen hrajeme poměrně tvrdou hudbu a ne každému se to zamlouvá.

O Budějcích se kdysi mluvilo jako o městě metalu a grindu. V posledních letech ale mluví fanoušci stále skeptičtěji... Jak na tom je krajské město z vašeho pohledu?
Ivan: O Budějcích jsem slyšel všechno - Budějce Jamajka je, indie city Budweis, city of grind, rap city a podobně. Myslím, že je a bylo to město kvalitní hudby jako takové, nejen metalu. Nejlepší metalová éra, co jsem zažil, podle mě skončila společně s klubem Marty's. Dnes je scéna přesycená koncerty a lidé si vybírají, návštěvnost upadá, a to nejen v Budějcích.
Vašek: Rozhodně bych řekl, že je to horší než dřív. Vidím to z pohledu člena kapely i jako návštěvníka koncertu. Kluby se snaží rozšířit obzory fanouškům, ale ti to ne vždy akceptují, raději by zašli na to, co znají, než na něco, co neznají.

Můžete zmínit některé místní kapely, ke kterým chováte úctu?
Ivan: Za mě to budou asi Locotky, na kterých jsem začal registrovat scénu u nás, pak určitě Colp, Ingrowing, Isacaarum, ostatně nyní jsem velmi zvědav na Ytivarg, určitě Avenger nebo Born Again. Z mladších třeba Gutalax, NBF.
Vašek: Určitě hradečtí Born Again, kteří nám velice pomohli v začátcích. Pro mě například Gutalax, Natural Born Fuckers, Macheta, Satisfucktion, Pisstolero, Dark Angels...

Kdy vás fanoušci opět uvidí na jihu Čech?
Ivan: 23. 10. ve Fabrice s německými Chamber of Malice, nebo pokud si někdo chce udělat výlet, tak 1. 8. v Nové Bystřici na menším open-airu, který pomáháme spoluorganizovat.
Vašek: Ještě bych dodal, že 17. 7. hrajeme na Macheta Festu ve Vodňanech.

 


 

Kam dál?

Díky speciálním komentářům se dozvíte zajímavosti z historie hradu...

sobota, 11. července 2015, 14:14

Monumentální hrad Landštejn patří k jedněm z nejimpozantnějších památek na jihu Čech. Pokud přemýšlíte, na jaký výlet o letních...

O víkendu jihočeské památky nabídnou divadlo, ale i živou muziku

sobota, 11. července 2015, 09:07

Kulturní nabídka je letos na jihočeských památkách velmi bohatá. Nejinak tomu bude i o nadcházejícím víkendu. Kam vyrazit? Máme...

V Budějcích začala výstava tvorby rodáka Adolfa Trägera

pátek, 10. července 2015, 18:58

Ve Wortnerově domě v Českých Budějovicích dnes začala výstava k 50. výročí úmrtí českobudějovického rodáka a malíře Adolfa...

Karel Roden večer uvede na náměstí film Fotograf

pátek, 10. července 2015, 15:35

Dnes naposledy se na budějckém náměstí Přemysla Otakara II. bude promítat z Kinematografu bratří Čadíků. K vidění bude od 21:30...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.