Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Letní kino Háječek brzy otevře brány. Těšte se například na Bobule, Apocalypto či Postřižiny

 
pátek, 10. července 2015, 09:48

Mezi mnohými Budějčáky má až kultovní postavení. A není se čemu divit... Krásné prostředí, vesměs klasické filmy a co je pro mnohé bezpochyby příjemné - vstupné zdarma. O kom je řeč? O Letním kinu Háječek, které v sobotu 11. července zahájí svůj program.

Pojďme se podrobněji mrknout, co všechno nás v následujících týdnech čeká. Program je uzpůsoben spíše tak, aby do kina mohly vyrazit celé rodiny, žádné „erkové“ akční filmy či horory nečekejte, naopak se těšte hlavně na komedie, jak české, tak zahraniční, letité, novější...

11. 7. - Bobule (21:30)

Začne se pěkně na pohodičku. Kryštof Hádek, Lukáš Langmajer, víno, Morava... Bobule jsou bezesporu jednou z nejoblíbenějších českých komedií posledních let. Film byl tak úspěšný, že hned o rok později mohli diváci sledovat dvojku.

12. 7. - Půlnoc v Paříži (21:30)

Legendární Woody Allen neztrácí dech ani před osmdesátkou. Jedním z jeho posledních filmů je Půlnoc v Paříži. Společně s Owenem Wilsonem a Rachel McAdamsovou prožijete několik poetických chvil, které zahřejí u srdce. Podobných snímků se již příliš netočí, proto pokud jste ho dodnes neviděli, v neděli to můžete napravit.

16. 7. - Příběh kmotra (21:30)

Tady trošku přituhne... V krimi dramatu Petra Nikolaeva, který má na kontě například Lidice, excelují Ondřej Vetchý a Lukáš Vaculík. Určitě jeden z povedenějších českých filmů roku 2013.

17. 7. - Apocalypto (21:30)

Mel Gibson šokoval jako režisér už v roce 2004 syrovým filmem Umučení Krista. O dva roky později nabídl film, který šel opět proti hlavnímu proudu a dokázal rozpumpovat krev v žilách - Apocalypto. Jste připraveni na strhující jízdu?

23. 7. - Vejška (21:00)

Prozatím poslední film Tomáše Vorla se vrací k úspěšnému snímku Gympl z roku 2007. Vejška opět sleduje osudy Petra Kocourka (Tomáš Vorel ml.) a Michala Kolmana (Jiří Mádl), kteří jsou sice starší, avšak láska ke graffiti je stále neopustila...

24. 7. - Postřižiny (21:00)

Totální klasika Jiřího Menzela. Poetická komedie z pivovarského dvora, ve které podali nezapomenutelné herecké výkony například Magda Vašáryová, Jaromír Hanzlík, Jiří Schmitzer a v neposlední řadě Rudolf Hrušínský. Právem jedna z nejoblíbenějších komedií českého filmu.

30. 7. - Obsluhoval jsem anglického krále (21:00)

Opět Jiří Menzel, opět Bohumil Hrabal... A pět Českých lvů!

31. 7. - Poznáš muže svých snů (21:00)

Na závěr měsíce opět Woody Allen a jeho specifický cit pro filmové umění. Romantická komedie s Gemmou Jonesovou, Joshem Brolinem, Anthony Hopkinsem či Naomi Wattsovou.

Srpnový program přineseme na začátku měsíce.

 


 

Kam dál?

Zámek Červená Lhota nabídne dvě milé pohádky

pátek, 10. července 2015, 07:25

Pokud se chystáte o nadcházejícím víkendu na zámek Červená Lhota, neměli byste si nechat ujít alespoň jedno z divadelních...

Borovany budou o víkendu opět patřit Borůvkobraní

čtvrtek, 9. července 2015, 19:42

Pokrmy z borůvek, recepty na ně nebo informace o pěstování borůvek uvidí lidé o víkendu v Borovanech na Českobudějovicku. Koná se...

Před Slavií letos zahrají Mustang Bluesride, Vltava, Vees či Lenka...

čtvrtek, 9. července 2015, 07:42

Multižánrový festival se opět po roce vrátí do prostor před budějckým Café Klubem Slavie. Takzvaný Central Park Slavie startuje v...

Tento týden se bude v Budějcích promítat pod širým nebem

úterý, 7. července 2015, 15:38

Do jihočeské metropole přijede oblíbený Kinematograf bratří Čadíků, který bude po čtyři dny promítat čtyři české filmy. Své brány...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že přijímá pouze hotovost. To není nic neobvyklého. Současný evropský průměr je 23 terminálů na tisíc obyvatel. V Čechách se nyní pohybujeme kolem 21 kusům na tisíc obyvatel. Přesto zaplatit kartou cigarety v trafice nebo potraviny ve vesnické Jednotě je mnohde stále ještě hudbou budoucnosti. A kde platba kartou chybí vám?

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské kanceláře, která řadu měsíců odmítala zlínskému aktivistovi Luďkovi Maděrovi sdělit informace o výši platů hradních úředníků. Napsaly to dnešní Hospodářské noviny (HN). I když ministerstvo mělo podle deníku vymáhat zaplacení částky po skutečném viníkovi, neučinilo tak.