Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Husovy oslavy v Husinci jsou v plném proudu, hlavní program nabídnou v pondělí

 
sobota, 4. července 2015, 15:13

Těšíte se na Husovy oslavy v Husinci, které začnou v neděli 5. července? Pokud již nemůžete dospat, navštivte toto krásné město na Prachaticku již dnes. V areálu Slavoje totiž bude pokračovat Husinec fest, který je doprovodnou součástí Husových oslav.

Zatímco včerejšek udělal radost hlavně folkovým fanouškům, dnešek byl určen spíše rockověji založeným posluchačům. Odpoledne zahrálo kultovní uskupení Turbo, na které později navázal například Lucky Brew či Mash. Večer však bude podium patřit legendárnímu Ivanu Mládkovi, který dorazí se svým Banjo Bandem.

V neděli již vypuknou samotné Husovy oslavy, a to v 8 hodin ráno poutní mší. Na programu je poté třeba lampionový a historický průvod (21.00), ohňostroj a zapálení hranice (21.45) či premiéru dokumentu Mistr a kazatel (15.00). Nejvíce akcí je naplánováno na pondělí, kdy proběhne dražba výroční medaile (9.40), vystoupení folklórního souboru Libín S (11.00), koncert Jaroslava Uhlíře (16.00), ukázka civilního středověkého života (12.00), prezentace PC her ze středověku (9.00 - 17.00) a mnoho dalšího. Veškeré informace naleznete na www.husinec.cz.

Foto: Petr Brož/wikipedia.org

 


 

Kam dál?

Foto: Josef Laufer bavil lidmi obsypané Slepé rameno

sobota, 4. července 2015, 14:56

V rámci festivalu Múzy na vodě se v pátek 3. července divákům a kolemjdoucím představil zpěvák a herec Josef Laufer s rozhlasovým...

Za divadlem můžete vyrazit do Zlaté Koruny či třeba na Rožmberk

pátek, 3. července 2015, 16:00

Kam o víkendu utéct před rozžhaveným sluncem? Třeba na některou z jihočeských památek, které nabídnou hned několik divadelních...

Balet Jihočechy baví. Pobřeží Sokolského ostrova bylo plné

pátek, 3. července 2015, 15:31

Nejlepší scény jednoho z nejznámějších baletů na světě, který napsal ruský skladatel P. I. Čajkovskij, měli možnost Budějčáci...

Jihočeské památky otevřou nové výstavy. Vyrazit můžete třeba do...

čtvrtek, 2. července 2015, 20:39

Čtyři nové výstavy budou v nadcházejících dnech zahájeny na jihočeských památkách. Těšit se můžete na obrazy, plastiky či...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.