Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Balet Jihočechy baví. Pobřeží Sokolského ostrova bylo plné

 
pátek, 3. července 2015, 15:31

Nejlepší scény jednoho z nejznámějších baletů na světě, který napsal ruský skladatel P. I. Čajkovskij, měli možnost Budějčáci zhlédnout ve čtvrtek na Slepém rameni řeky Vltavy. Představení se konalo v rámci festivalu Múzy na vodě.

Břeh Sokolského ostrova se zaplnil lidmi všeho věku. Židličky přichystané na představení baletu Labutí jezero byly plně obsazeny a mnoho lidí si představení užilo i ve stoje či usazení na mostě.

Nejlepší scény z Labutího jezera předvedl ansámbl Jihočeského divadla. Režie a choreografie se ujal šéf baletního souboru JD Attily Egerházi, který příběh rozmazleného prince Siegfrida, který se zamiluje do labuti, pojal hlubším způsobem. Dílo, které nabízí od letošního jara Jihočeské divadlo, pojednává o rozdvojené osobnosti muže, který nedokáže přijmout sama sebe takového, jaký je. Věc, po které touží nejvíce, je láska. Siegfried si tak vytvoří imaginární přízraky. Jednou z nich je idylická postava Odetta, po které touží a druhou autoritativní osobnost  Rothbart. Na konci příběhu princ zjišťuje, že nemůže utéct sám před sebou a svými démony, ale musí se pokoušet je porazit. 

Nikdy by mě nenapadlo jít do divadla na balet, ale říkal jsem si, že vidět ho pod širým nebem, ještě v tak krásném teplém počasí a při úplňku by mohlo být příjemné. A bylo. Odcházím opravdu spokojený. Je perfektní, že město pořádá tak skvělé kulturní akce, a to zadarmo. Kulturu si tak užívají i bezdomovci, to mi přijde moc sympatické,“ komentoval celý večer divák Roman Siegl.
V nadcházejících dnech vás čeká od 21:30 na Slepém rameni Vltavy ještě páteční vystoupení Josefa Laufera a Rozhlasového swingového orchestru ČRO České Budějovice, sobotní představení Báry Hrzánové & Condurango, nedělní moderní cimbálovka v podání skupiny Medicimbal a v pondělí koncert Mira Žbirky.

 


 

Kam dál?

Jihočeské památky otevřou nové výstavy. Vyrazit můžete třeba do...

čtvrtek, 2. července 2015, 20:39

Čtyři nové výstavy budou v nadcházejících dnech zahájeny na jihočeských památkách. Těšit se můžete na obrazy, plastiky či...

Na Holkov se po roce vrací Alkehol s Harlejem

čtvrtek, 2. července 2015, 16:03

Rockový mejdan se už zítra rozpoutá na Letním parketu Holkov. Oblíbená akce, na které po roce znovu zahrají kapely Harlej nebo...

Českobudějovické hip-hopové duo Dave a Sony vydává nové album

středa, 1. července 2015, 19:16

Příběh Davida Raka a Jakuba Samce, umělecky Dave a Sony, začíná v roce 2007, kdy kluci začali naplno dělat to, co je baví....

Coco Jambo party bude bavit školáky každé nedělní odpoledne

středa, 1. července 2015, 15:33

Letní Coco Jambo party pro děti, teenagery i rodiče proběhne v českobudějovickém Café Klubu Slavie poprvé v neděli 5. července.

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.