Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V duši slunce, ale jinak déšť, taková byla sobota v Přeštěnicích

 
neděle, 28. června 2015, 16:02

Poslední den jubilejního patnáctého ročníku Open Air Musicfestu Přeštěnice byl sice poznamenán častými dešťovými přeháňkami, ale náladu si tím nechal zkazit jen málokdo. Návštěva byla i přes nepříznivou předpověď vynikající a davy stály pod pódiem i v hustém dešti.

Sobotní program začal v 10:00 hodin na nejmenším pódiu Muzikus & Sai Stage koncertem bechyňské agro-rockové kapely Žlutý Fijalky, která sice nehrála pro nějak početné publikum, přesto ale předvedla rozhodně zajímavé vystoupení plné vtipu. Určitě stálo za to si přivstat.  Na stejném místě o pár minut později rozjel svou energickou punkovou nálož Prášek Proti Blbosti, jehož fanoušci dokázali téměř nemožné, když předvedli crowdsurfing  jen ve čtyřech lidech.

V pravé poledne se začaly dít věci také na hlaví Sun stagi, kde jako první vystoupila vítězka jedné z televizních talentových soutěží Sabina s kapelou. Bohužel ani na její koncert si příliš fanoušků cestu nenašlo. Malá návštěvnost provázela i následující vystoupení jihlavské hardrockové kapely Vigo na vedlejší Fajnrock TV stage, která přinesla možná nejtvrdší hudbu celého dne.

O výrazné zlepšení atmosféry se postaral průvod masek, který svou cestu zakončil právě ve festivalovém areálu a byl mu věnován i čas na hlavním pódiu, kde se také představily tři taneční skupiny. Poté se pozornost otočila opět k menšímu pódiu, kde vystoupila kapela ATD, která už měla v publiku podstatně větší podporu než předchozí interpreti. Jejich pop-punk ideálně připravoval na další dění na hlavní scéně.

Páteční noc musela být pro spoustu účastníků velmi těžká. První větší skupinky se do areálu začaly trousit až kolem třetí hodiny odpolední, kdy startovali rock’n’rolloví Imodium, kteří svůj set zahájili titulní skladbou z nejnovější desky Valerie a i nadále si s velkou vervou získávali stále větší a větší přízeň rozšiřujícího se obecenstva. Energií sršela i Peshata, která už publikum rozpumpovala celkem slušně.

Kapela Fast food Orchestra se ukázala ve vynikajícím světle. Prezentace, kterou předvedli na živo, mnohonásobně předčila poslech jejích písní z nosiče. Následující vystoupení brněnské Muchy bylo pro ty, kteří kapelu dříve neznali, jistě neopakovatelným zážitkem.

Poté už přišel čas na prezentaci největších taháků festivalu. Jako první z nich vystoupila Aneta Langerová, která by se klidně mohla živit i jako šamanka. Její Voda živá totiž přivolala déšť (nejprudší z celého dne) naprosto dokonale. Špatné počasí někoho zahnalo pod stan s nápoji, ale velká část návštěvníků se rozhodla vytrvat a užít si Anety set až dokonce. Na menším pódiu následně vystoupil Jiří Schmitzer jen se svou kytarou. Nejžádanější píseň sice nezahrál, ale i tak všechny pobavil.
Déšť provázel i vystoupení Vypsané fixy. Ta zahrála většinu svých zásadních hitů a rozhodně nezklamala. Od této chvíle už byla atmosféra úžasná. Po Fixe následovali Pub Animals, jejichž hudba v sobě skvěle spojuje prvky popu a reggae. Postupně přestávalo pršet a bylo to právě včas. To nejlepší totiž mělo teprve přijít.

Tata Bojs asi netřeba představovat. Na přeštěnickém festivalu byli poprvé, ale ihned si svým alternativním snažením a perfektně sladěnými světly získali náklonnost publika. Následovalo vystoupení strakonické kapely Bags, už pravidelného účastníka festivalu. Před pódiem se na tuto mladou kapelu začaly tvořit davy už v době, kdy ještě na hlavní scéně hráli slavnější kolegové z Tata Bojs, což je rozhodně obdivuhodné.

Zlatým hřebem celého festivalu byly vystoupení Horkýže Slíže, kteří potvrdili svou pověst zábavných a tak trochu šílených punkrockerů. Ke slyšení byly jak novější, tak už osvědčené songy, některé ve speciální úpravě pro živé koncerty. Netřeba asi dodávat, že právě Horkýže si vynutili největší kotel ze všech.

V průběhu celého festivalu se hrálo také na třetím a zároveň nejmenším pódiu, kde dostaly příležitost především mladé a nadějné kapely. Své místo na festivale nalezly i divadelní soubory, které vystupovaly na scéně mimo placenou zónu areálu a nabízely především představení pro děti.

Napsal Jaroslav Pešek

 
 

Štítky přeštěnice

 


 

Kam dál?

Masné krámy FEST přinese do centra Budějc živou hudbu, soutěže a...

pátek, 26. června 2015, 15:03

Českobudějovická restaurace Masné krámy připravuje první ročník akce nazvané „Masné krámy FEST“. Z toho důvodu budou od pátku 26....

Červená Lhota a Dačice dnes zvou na netradiční prohlídky

pátek, 26. června 2015, 12:05

Máte rádi netradiční prohlídky? Pokud ano, rezervujte si dnešní odpoledne! Na zámcích Červená Lhota a Dačice se uskuteční dvě...

Hned několik památek dnes nabídne hudební zážitek

pátek, 26. června 2015, 08:25

Vynikající koncert a nádherná památka, to je spojení, které je zárukou skvělého zážitku. Kam vyrazit? Například dnes začíná na...

Mimoni zamířili na filmová plátna. Dozvíte se, proč slouží padouchovi

čtvrtek, 25. června 2015, 19:46

Ode dneška jsou v multikině CineStar další dvě novinky. A milovníci Mimoňů už zamířili do kin, protože právě tyhle žluté...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že přijímá pouze hotovost. To není nic neobvyklého. Současný evropský průměr je 23 terminálů na tisíc obyvatel. V Čechách se nyní pohybujeme kolem 21 kusům na tisíc obyvatel. Přesto zaplatit kartou cigarety v trafice nebo potraviny ve vesnické Jednotě je mnohde stále ještě hudbou budoucnosti. A kde platba kartou chybí vám?

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské kanceláře, která řadu měsíců odmítala zlínskému aktivistovi Luďkovi Maděrovi sdělit informace o výši platů hradních úředníků. Napsaly to dnešní Hospodářské noviny (HN). I když ministerstvo mělo podle deníku vymáhat zaplacení částky po skutečném viníkovi, neučinilo tak.