Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dětská výstava na téma lesy je k vidění na krajském úřadě

 
středa, 24. června 2015, 13:59

Lesy a příroda kolem nás, tak se jmenuje tradiční výtvarná soutěž, kterou pořádají Lesy České republiky s dalšími institucemi. V této chvíli si můžete ty nejlepší práce prohlédnout v prostorách Krajského úřadu Jihočeského kraje. Neměli byste ale dlouho meškat, výstava končí již 30. června.

V letošním roce se děti hlásily do osmi kategorií. Soutěžil mohly nejmenší dětičky z mateřských škol, ale i žáci škol základních, uměleckých škol a tak dále.

Výherci

Kategorie I - Julie Šaňková
Kategorie II - Anna Kašáková
Kategorie III - Ondřej Hlávka
Kategorie IV - Johana Kasalická
Kategorie V - Michaela Nová
Kategorie VI - Matylda Hemberová
Kategorie VII - studenti Primy 1.0 Gymnázia Český Krumlov
Kategorie VIII - studenti Sekundy 2.0 Gymnázia Český Krumlov

Krumlovské gymnázium zabodovalo hned ve dvou kategoriích, a to se svojí ručně vyrobenou knihou o lese a starým herbářem.

„Když se řekne herbář, vybaví se mi volné listy zašlé časem, na nich vylisované staré zežloutlé rostliny. V dnešní době encyklopedií je herbář archaická záležitost. Tak jsem uvařila silný vývar černého čaje a studenti byli výjimečně chváleni za to, že při máčení měli papír co nejvíce flekatý a ušmudlaný - starý,“ uvedla učitelka Gymnázia Český Krumlov Katarína Nováková.

Výstava vítězných prací byla nejdříve k vidění v Jihočeské vědecké knihovně na Lidické třídě. Do knihovny se práce vrátí příští měsíc, tentokrát však na pobočku Na Sadech.

Všem úspěšným dětem gratulujeme! Jejich práce si můžete prohlédnout zde

 


 

Kam dál?

Hudebníci a pouliční umělci zaplaví tento týden České Budějovice

úterý, 23. června 2015, 16:57

Buskers fest je opět tady. Město ožije hudbou, divadelními, akrobatickými i jinými představeními. Pátkem ale hudební veselení v...

Open Air Musicfest Přeštěnice startuje už tento čtvrtek!

úterý, 23. června 2015, 15:09

Open Air Musicfest Přeštěnice otevírá své brány již tento čtvrtek 25. června a pokračuje hlavním programem v pátek a v sobotu....

V Mariánských kasárnách v Budějcích vzniká rozsáhlá galerie....

úterý, 23. června 2015, 07:49

Po dlouhých letech chátrání postupně ožívají Mariánská kasárna v Českých Budějovicích. Vloni odstartovala první etapa kompletní...

Takřka stovka umělců vzdá ve Slavii poklonu Anně Knotkové

neděle, 21. června 2015, 15:07

Na známou jihočeskou učitelku, zpěvačku a sbormistryni Annu Knotkovou se bude v pondělí 22. června vzpomínat v kulturním domě...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že přijímá pouze hotovost. To není nic neobvyklého. Současný evropský průměr je 23 terminálů na tisíc obyvatel. V Čechách se nyní pohybujeme kolem 21 kusům na tisíc obyvatel. Přesto zaplatit kartou cigarety v trafice nebo potraviny ve vesnické Jednotě je mnohde stále ještě hudbou budoucnosti. A kde platba kartou chybí vám?

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské kanceláře, která řadu měsíců odmítala zlínskému aktivistovi Luďkovi Maděrovi sdělit informace o výši platů hradních úředníků. Napsaly to dnešní Hospodářské noviny (HN). I když ministerstvo mělo podle deníku vymáhat zaplacení částky po skutečném viníkovi, neučinilo tak.