Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihočeské památky dnes zvou na tři zajímavé akce

 
sobota, 20. června 2015, 07:10

Dnešní den je jako stvořený pro návštěvu některé z jihočeských historických památek. V předvečer letního slunovratu se totiž uskuteční několik zajímavých akcí, které nabídnou nevšední zážitek.

Nezapomenutelná bude určitě večerní prohlídka kláštera Zlatá Koruna, která se uskuteční dnes od 21.30.

"Prohlídku místností bývalého cisterciáckého kláštera umocní předčítání z Benediktovy řehole, návštěva nově zrekonstruované opatské kaple se zachovanými unikátními nástěnnými malbami či libé tóny kostelních varhan ze 17. století. Právě v největším jihočeském kostele Nanebevzetí Panny Marie bude prohlídka zakončena,“ uvedla mluvčí památkářů Jitka Skořepová.

O hodinu dříve se na zámku v Jindřichově Hradci odehraje Noc na Karlštejně. Oblíbený příběh představí Divadelní soubor Karla Čapka na 3. zámeckém nádvoří.

Slavnostní chvíle dnes zažijí návštěvníci zámku Kratochvíle. Během mše svaté, která začne v 16 hodin, bude požehnán nový oltář v kostele Narození Panny Marie. „Oltář představuje mimořádné dílo vytvořené v antverpských dílnách ve dvacátých letech 16. století a zpodobňuje triptych Klanění tří králů. Pro umístění oltáře na Kratochvíli byla pořízena nová malovaná predela, která znásobuje uměleckou i duchovní hodnotu oltáře,“ dodala Jitka Skořepová.

 


 

Kam dál?

Filmové premiéry: Nový thriller s Charlize Theron, originální horor...

pátek, 19. června 2015, 17:07

Hned pět filmových premiér přinesl tento týden v Multikině Cinestar. Na své si přijdou jak fanoušci hororů, tak i české komedie.

Jihočeši podpořili techniku hravým způsobem

pátek, 19. června 2015, 14:24

Pavilon T1 budějovického výstaviště se zaplnil nejenom školami s technickým zaměřením, ale i stejně založenými firmami a podniky...

Náplavka ožila rytmem hip hopu

pátek, 19. června 2015, 12:18

Na budějckou náplavku u Dlouhého mostu přijel Red Bull Tour Bus se svou autobusovou stagí a přivezl s sebou pořádnou nálož hip...

Sobotní Zábavný den v Zoo potěší jak děti, tak i dospělé

pátek, 19. června 2015, 10:33

Přemýšlíte, jak naložit s nadcházející sobotu? Máme pro vás tip - v ZOO Ohradě Hluboká nad Vltavou se od deseti hodin uskuteční...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Piety za Gotta sledovaly miliony lidí, zvýšily zájem na internetu

Pietní akce k uctění památky zesnulého zpěváka Karla Gotta sledovaly v televizních přenosech miliony diváků. Smuteční rozloučení rovněž výrazně zvýšilo návštěvnost na internetu a internetového zpravodajství, a to až o čtvrtinu. Vyplývá to z informací televizních a internetových společností. Gott zemřel po těžké nemoci 1. října. Dnes se ve svatovítské katedrále konala zádušní mše, v pátek na pražském Žofíně smuteční rozloučení pro veřejnost.

Požárů následkem nevyčištěných komínů v ČR přibývá

Požárů následkem nevyčištěných komínů v Česku přibývá. Během poslední topné sezóny, tedy od října 2018 do konce března 2019, vyjížděli hasiči k více než tisícovce požárů komínů. Přes opakované varování ze strany kominíků i hasičů toto číslo dlouhodobě neklesá, naopak meziročně mírně roste. Vyplývá to ze statistik hasičů a pojišťoven.

Končící šéf TOP 09 Pospíšil se stal předsedou pražské organizace

Poslanec Evropského parlamentu a dosavadní předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se stal šéfem pražské organizace strany. Rozhodl o tom dnešní sněm organizace v hlavním městě. Pro jeho zvolení hlasovalo 73 z 99 delegátů, sdělila mluvčí TOP 09 Lenka Brandtová. Pospíšil už nebude na listopadovém volebním sněmu TOP 09 obhajovat post předsedy. Jako šéf pražské TOP 09 chce lépe koordinovat práci na magistrátu s aktivitami městských částí, kde má strana silné zastoupení, aby se straně víc dařilo prosazovat programové priority.