Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Náplavka ožila rytmem hip hopu

pátek, 19. června 2015, 12:18

Na budějckou náplavku u Dlouhého mostu přijel Red Bull Tour Bus se svou autobusovou stagí a přivezl s sebou pořádnou nálož hip hopu. Šlo o jednu ze zastávek takzvané Rock for People Warm Up Tour, která, jak už sám název napovídá, vyvrcholí na plzeňské části Rock for People.

Red Bull Tour Bus se v Českých Budějovicích objevil už loni. Letos se ovšem mnohé změnilo. Jednak se přesunulo místo jeho zastávky z náměstí Přemysla Otakara II. na náplavku a změny postihly i line up. Loňské PSH a Prago Union nahradili The PeteBOX a Vladimir 518 s Mikem Trafikem.

Celá akce začala už v 19 hodin, kdy se na scéně objevil DJ ROBOT, který všem, kteří přišli včas, pouštěl známé, ale i méně známé hity převážně hip hopového či R’n’B ražení. Mnoho lidí však do prostoru před pódiem nenalákal. Většina přítomných volila lavičky podél cyklostezky a hudbu si užívala spíše zpovzdálí.

Druhým vystupujícím byl londýnský beatboxer The PeteBox, který už dokázal vytvořit o poznání lepší atmosféru. Svůj set začal klasickým beatboxem, kdy jen svou pusou vytvářel místy až neuvěřitelné zvuky. „Ten má snad bezedný plíce,“ ozývalo se mezi fanoušky. Následně obecenstvu představil svou pedálovou smyčku, kterou si nahrával zvuky, které následně pouštěl a sám tak dokázal prezentovat písně tak, jako by je hrála celá kapela. Pro mnohé nejzajímavější vystoupení této akce.

Hlavním tahákem však byl rapper Vladimir 518 s Mikem Trafikem, kteří osvědčenými hity jak ze sólové tvorby, tak z éry PSH konečně dostali fanoušky pořádně do varu. Jejich vystoupení navíc bylo podtrženo velice dobrým osvětlením pódia, které s přicházející tmou vyniklo a dokreslilo tak celkově velice dobrý dojem z vystoupení.

Napsal Jaroslav Pešek

 
 
 


 

Kam dál?

Sobotní Zábavný den v Zoo potěší jak děti, tak i dospělé

pátek, 19. června 2015, 10:33

Přemýšlíte, jak naložit s nadcházející sobotu? Máme pro vás tip - v ZOO Ohradě Hluboká nad Vltavou se od deseti hodin uskuteční...

Robert Bosch pořádá pro boschské město open air koncert

pátek, 19. června 2015, 08:30

Výrobní závod Robert Bosch, který ve svém areálu v Kněžských Dvorech vyrábí komponenty do osobních i nákladních automobilů,...

RECENZE: Jurský svět je film, na který mnozí fanoušci čekali 20 let

čtvrtek, 18. června 2015, 17:48

Také jste si říkali, jak by asi vypadal film, který by ukázal Jurský park v provozu? Že jste něco takového chtěli vidět ve...

Výstavy potěší návštěvníky zámků Jindřichův Hradec, Vimperk či...

čtvrtek, 18. června 2015, 07:17

Portréty slavných, divadelní loutky, dobové kresby... Letošní nabídka sezónních výstav na jihočeských památkách je rozmanitá....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že přijímá pouze hotovost. To není nic neobvyklého. Současný evropský průměr je 23 terminálů na tisíc obyvatel. V Čechách se nyní pohybujeme kolem 21 kusům na tisíc obyvatel. Přesto zaplatit kartou cigarety v trafice nebo potraviny ve vesnické Jednotě je mnohde stále ještě hudbou budoucnosti. A kde platba kartou chybí vám?

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské kanceláře, která řadu měsíců odmítala zlínskému aktivistovi Luďkovi Maděrovi sdělit informace o výši platů hradních úředníků. Napsaly to dnešní Hospodářské noviny (HN). I když ministerstvo mělo podle deníku vymáhat zaplacení částky po skutečném viníkovi, neučinilo tak.