Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihočeši podpořili techniku hravým způsobem

pátek, 19. června 2015, 14:24

Pavilon T1 budějovického výstaviště se zaplnil nejenom školami s technickým zaměřením, ale i stejně založenými firmami a podniky Jihočeského kraje. Hravou formou bylo dětem, žákům, studentům i dospělým ukázáno, co vše se pod slovem technika může skrývat a kolik zábavy si díky ní užijí.

Čtvrteční akce Dobrodružství s technikou 2015 úzce souvisí s nedávným podepsáním třetí sektorové dohody, která má zajistit více kvalifikovaných absolventů škol pro obory elektrotechniky a energetiky na jihu Čech. Den plný techniky pořádala Jihočeská hospodářská komora ve spolupráci s jihočeskou společností pro rozvoj lidských zdrojů pod záštitou primátora a hejtmana jihočeského kraje.

Zážitkový den pro děti i rodiče na téma Technika, aneb poznávejte svět kolem nás formou hry, nadchnul nejenom příchozí děti, ale i jejich rodiče. Všichni do jednoho se zabavili nejenom u stánků třinácti škol, ale i sedmnácti firem, které se zde prezentovaly. „Nápad uspořádat akci takového typu byl Lenky Vohradníkové, ředitelky Oblastní hospodářské komory České Budějovice, která přišla s myšlenkou propojení technických škol a firem pod jednou střechou a motivování tak dětí, žáků i studentů ke studiu a práci v technických oborech,“ řekla Lenka Špalková

Návštěvníci si mohli vyzkoušet pokusy s elektromagnety, setrvačníky s tekutým dusíkem, zahrát si šachový turnaj, zhlédnout funkci motoru závodního automobilu, pohrát si se stavebnicí merkur, hydraulickým bagrem a jinými technickými zajímavostmi. Nechyběla spousta soutěží, kvízů i omalovánek i pro ty nejmenší. Zábava na děti čekala i u prezentujících se hasičů a na každém rohu člověk narazil na chodící roboty, tablety a počítače.

„Jsme rádi, že návštěvníci odcházejí nadšení a s potěšením tedy mohu říci, že se akce bude pořádat i příští rok. Jihočeská hospodářská komora se totiž podepsáním sektorové dohody zavázala k motivaci dětí ke strojírenství, které je pro Českou republiku stěžejní,“ řekla Lenka Špalková.

 
 
 


 

Kam dál?

Náplavka ožila rytmem hip hopu

pátek, 19. června 2015, 12:18

Na budějckou náplavku u Dlouhého mostu přijel Red Bull Tour Bus se svou autobusovou stagí a přivezl s sebou pořádnou nálož hip...

Sobotní Zábavný den v Zoo potěší jak děti, tak i dospělé

pátek, 19. června 2015, 10:33

Přemýšlíte, jak naložit s nadcházející sobotu? Máme pro vás tip - v ZOO Ohradě Hluboká nad Vltavou se od deseti hodin uskuteční...

Robert Bosch pořádá pro boschské město open air koncert

pátek, 19. června 2015, 08:30

Výrobní závod Robert Bosch, který ve svém areálu v Kněžských Dvorech vyrábí komponenty do osobních i nákladních automobilů,...

RECENZE: Jurský svět je film, na který mnozí fanoušci čekali 20 let

čtvrtek, 18. června 2015, 17:48

Také jste si říkali, jak by asi vypadal film, který by ukázal Jurský park v provozu? Že jste něco takového chtěli vidět ve...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.