Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Sobotní Zábavný den v Zoo potěší jak děti, tak i dospělé

 
pátek, 19. června 2015, 10:33

Přemýšlíte, jak naložit s nadcházející sobotu? Máme pro vás tip - v ZOO Ohradě Hluboká nad Vltavou se od deseti hodin uskuteční Zábavný den v Zoo s 211 a Hitrádiem Faktor. Co nabídne? Muziku, autogramiádu hokejistů HC Motor, vystoupení Radka Bakaláře, ale také například stanoviště složek Integrovaného záchranného systému.

Program bude následující:

Policie
Jihočeští policisté si připravili vědomostní soutěž Ten kdo ví, ať odpoví! O co jde? Účastníci budou odpovídat na otázky z dopravy, silničních pravidel, paragrafů a tak dále. Na vítěze čeká dárek. Zajímá bude takzvaná opilecká dráha - jedná se o simulaci chůze pod vlivem alkoholu v noční době. Zvládnete ji přejít bez zaškobrtnutí? K nahlédnutí bude také nová policejní dodávka určená pro těžkooděnce.

Hasiči
Hasičský záchranný sbor si připravil ukázky techniky a také mnoho soutěží pro děti i rodiče.

Záchranná služba
Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje má nachystaný program se zdravotnickou tématikou. Děti budou soutěžit, vyzkouší si, jaké je to být zdravotnickým záchranářem, a naučí se poskytnout první pomoc. „Návštěvníci si budou moci prohlédnout speciální vozidlo pro řešení následků mimořádných událostí IVECO Daily 4x4. Nebude chybět ani sanitní vozidlo. Tentokráte představíme dětem novou speciální sanitku VW T5 s kompletním záchranářským vybavením pro transport pacientů s vysoce nebezpečnou nákazou a zároveň i pro převozy XXL pacientů,“ uvedli záchranáři.

Český červený kříž
Ve stánku Českého červeného kříže České Budějovice zájemci uvidí ukázky resuscitace a základů první pomoci. Na programu jsou také soutěže, kvízy, puzzle a tak dále.

ZOO Ohrada
Těšit se můžete na komentovaná krmení či ukázky zvířat na podiu. To ale není všechno... „Vydry, surikaty, tygr, rosomáci a další zvířata dostanou hračky, které u nich snad probudí jejich lovecké či hravé choutky. Některé z těchto hraček si návštěvníci mohou sami vyzkoušet a získat odměnu. Přijďte si vyzkoušet, jestli jste stejně šikovní jako naše zvířata.“

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR
Zatímco si děti zasportují, mohou si jejich rodiče ve Stanu zdraví, relaxace a krásy nechat změřit cholesterol, tlak či procento tělesného tuku. Bude možné si také vyzkoušet relaxační masáž a vizážistky nalíčí maminky zdarma.

Co se týká hlavního programu, tak ten zahrnuje vystoupení skupiny Jelen, Radka Bakaláře, Vehicle bandu, Lenky Houslenky Ambrožové, Gábiny Urbánkové, SaxWork, rozhovor a autogramiádu hokejistů HC Motor. Dorazí také mistryně republiky Sharks Cheerleaders Ledenice.

Vedlejší program kromě výše zmíněného nabídne lodní modeláře, ukázky různých zájmových kroužků Domu dětí a mládeže České Budějovice, ochutnávky výrobků Madety a tak dále.

Jestliže se na Hlubokou chystáte z Budějc, můžete využít speciální vlaky, které společnost České dráhy vypraví každou hodinu. „Pokud se návštěvníci při zpáteční cestě prokáží platnou vstupenkou z akce, mají cestu zpátky zdarma. Možná je i přeprava kol,“ dodávají organizátoři.

Akce končí v 16 hodin.

 


 

Kam dál?

Robert Bosch pořádá pro boschské město open air koncert

pátek, 19. června 2015, 08:30

Výrobní závod Robert Bosch, který ve svém areálu v Kněžských Dvorech vyrábí komponenty do osobních i nákladních automobilů,...

RECENZE: Jurský svět je film, na který mnozí fanoušci čekali 20 let

čtvrtek, 18. června 2015, 17:48

Také jste si říkali, jak by asi vypadal film, který by ukázal Jurský park v provozu? Že jste něco takového chtěli vidět ve...

Výstavy potěší návštěvníky zámků Jindřichův Hradec, Vimperk či...

čtvrtek, 18. června 2015, 07:17

Portréty slavných, divadelní loutky, dobové kresby... Letošní nabídka sezónních výstav na jihočeských památkách je rozmanitá....

Ivo Yvor Doležel: Festival AFOD letos slaví 15. narozeniny

středa, 17. června 2015, 18:37

Trhové Sviny v pátek opět zažijí nájezd černooděnců. Kousek za městem se uskuteční již patnáctý ročník metalového festivalu...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Piety za Gotta sledovaly miliony lidí, zvýšily zájem na internetu

Pietní akce k uctění památky zesnulého zpěváka Karla Gotta sledovaly v televizních přenosech miliony diváků. Smuteční rozloučení rovněž výrazně zvýšilo návštěvnost na internetu a internetového zpravodajství, a to až o čtvrtinu. Vyplývá to z informací televizních a internetových společností. Gott zemřel po těžké nemoci 1. října. Dnes se ve svatovítské katedrále konala zádušní mše, v pátek na pražském Žofíně smuteční rozloučení pro veřejnost.

Požárů následkem nevyčištěných komínů v ČR přibývá

Požárů následkem nevyčištěných komínů v Česku přibývá. Během poslední topné sezóny, tedy od října 2018 do konce března 2019, vyjížděli hasiči k více než tisícovce požárů komínů. Přes opakované varování ze strany kominíků i hasičů toto číslo dlouhodobě neklesá, naopak meziročně mírně roste. Vyplývá to ze statistik hasičů a pojišťoven.

Končící šéf TOP 09 Pospíšil se stal předsedou pražské organizace

Poslanec Evropského parlamentu a dosavadní předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se stal šéfem pražské organizace strany. Rozhodl o tom dnešní sněm organizace v hlavním městě. Pro jeho zvolení hlasovalo 73 z 99 delegátů, sdělila mluvčí TOP 09 Lenka Brandtová. Pospíšil už nebude na listopadovém volebním sněmu TOP 09 obhajovat post předsedy. Jako šéf pražské TOP 09 chce lépe koordinovat práci na magistrátu s aktivitami městských částí, kde má strana silné zastoupení, aby se straně víc dařilo prosazovat programové priority.