Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Výstavy potěší návštěvníky zámků Jindřichův Hradec, Vimperk či Kratochvíle

 
čtvrtek, 18. června 2015, 07:17

Portréty slavných, divadelní loutky, dobové kresby... Letošní nabídka sezónních výstav na jihočeských památkách je rozmanitá. Stačí si jen vybrat.

Ke konci se pomalu chýlí výstava na zámku v Jindřichově Hradci, která prezentuje Portréty slavných od Josefa Blechy. Potrvá do 28. června. „V zámecké galerii je vystaveno zhruba 30 portrétů - karikatur slavných osobností ze světa hudby, filmu a literatury, například Franz Kafka, Clint Eastwood, Freddie Mercury, Rolling Stones, Johann Strauss ml. a další. Pro Josefa Blechu je nejdůležitější vystihnout povahu dané osoby, a to co nejmenším počtem tahů. Výrazným rysem jeho tvorby je jednoduchost kresby, jeho snahou je tváře maximálně zjednodušit a vystihnout nejtypičtější rysy. Výstava je přístupná každý den mimo pondělí,“ uvádí mluvčí památkářů Jitka Skořepová.

Další výstava, která bude brzy v cílové rovince, se nachází na zámku Vimperk. Výstava obrazů Ohlédnutí, která představuje tvorbu malíře Valentina Horby, je k vidění v zámecké galerii do 3. července.

Určitě potěší také výstava na zámku Kratochvíle. Výstava Continuo ve věži, která se nachází ve výstavním prostoru zámecké vstupní věže, nabízí divadelní loutky a plastické scény. „Které byly využívané během plenérových představení známých jako Kratochvílení. Výstava potrvá do 23. července a je přístupná zdarma,“ dodává Jitka Skořepová.

Do 30. července můžete navštívit výstavu výtvarníka Petra Brožky nazvanou To všechno odnes čas. Naleznete ji na hradě Zvíkov. Zde je přístupná také celosezónní expozice Věk za věkem ryl svoje rýhy, která připomíná české literáty, kteří se ve své tvorbě věnovali zvíkovskému hradu.

Celosezónní výstava je k nahlédnutí také na Hradě Nové Hrady. Má název Buquoyská sídla v Čechách: Červený Hrádek, Praha, Rožmberk, Libějovice a Hauenštejn. „Vystavené faksimile dobových kreseb, akvarelů, kvašů, grafik a fotografií ze sbírek Ústavu dějin umění AV ČR poukazují na rozmanitý svět sídel členů rodiny Buquoyů. Kromě známých a fungujících památek jako jsou Nové Hrady, Rožmberk či Hauenštejn návštěvníci uvidí historickou podobu zámků Libějovice, Nemyšl a Dobříčany, jejichž existence je silně ohrožena.“

Foto: commons.wikimedia.org

 


 

Kam dál?

Ivo Yvor Doležel: Festival AFOD letos slaví 15. narozeniny

středa, 17. června 2015, 18:37

Trhové Sviny v pátek opět zažijí nájezd černooděnců. Kousek za městem se uskuteční již patnáctý ročník metalového festivalu...

Beseda o sýrech, HE band, ale i start Umění ve městě. To jsou tipy...

úterý, 16. června 2015, 18:52

Kulturní dění v Budějcích nás stejně jako počasí nepřestane mile či nemile překvapovat. Těšit se čtrnáct dní před prázdninami...

Ulice a náměstí Budějc budou opět zdobit sochy a instalace

úterý, 16. června 2015, 17:08

Na náměstích, v ulicích a různých zákoutích Českých Budějovic a Hluboké nad Vltavou umělci instalují sochy. Ve čtvrtek tam začne...

Kinematograf bratří Čadíků dorazí do Budějc v červenci

neděle, 14. června 2015, 08:51

Kultovní Kinematograf bratří Čadíků se opět chystá na náměstí Přemysla Otakara II. Tentokrát dorazí 7. až 10. července a filmoví...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.