Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Ulice a náměstí Budějc budou opět zdobit sochy a instalace

 
úterý, 16. června 2015, 17:08

Na náměstích, v ulicích a různých zákoutích Českých Budějovic a Hluboké nad Vltavou umělci instalují sochy. Ve čtvrtek tam začne tradiční plenérová výstava Umění ve městě. Pro osmý ročník organizátoři oslovili deset výtvarníků napříč generacemi i s rozdílnými výtvarnými přístupy.

Své práce kromě něj představí Kurt Gebauer, Veronika Psotková, Diana Winklerová, Saša Koláčková, Cyril Hančl, Jiří Plieštik, Barbora Hápalová, Eva Roučka a Petr Fidrich. „Ve slepém rameni Malše budou tančit Nohy z vody od sochaře Kurta Gebauera, nedaleko od této instalace už plují a opalují se na pontonu černé sochy s názvem Bikini Klub od Veroniky Psotkové, která loni představila své Akvabely na Zlatém mostě,“ říká hlavní organizátor a sochař Trpák.

Na Sokolském ostrově bude možné vidět také dvě díla. První je Blesk od Diany Winklerové a druhá socha, která by měla v noci svítit, je sloup s názvem Head Manager od Michala Trpáka.

Náměstí Přemysla Otakara budou zdobit Hlavy od Kurta Gebauera a Křeslo od Saši Koláčkové, její další dílo, fontána v podobě psa s názvem Zvíře, bude umístěno na Piaristickém náměstí. Celé léto bude možné tomuto psovi vybírat jméno a psát své návrhy na Facebook Umění ve městě nebo na Info@umenivemeste.cz.

Na Zátkově nábřeží budou instalovány kamenné sochy Housenky a Temná Hmota od Cyrila Hančla. Jeho práce budou i v Hluboké, kde bude vystavovat Mozek Nikoho a Návrat na Planetu.

V Hluboké nad Vltavou svou práci představí také Jiří Plieštik, který tam instaluje vápencové Hommeage a Suzzane Rennaud. V oranžerii zámku bude vítat či provokovat Kurtizána od Evy Roučkové a její další socha Pepíček bude ve dvorku Wortnerova domu. U Černé věže bude zaparkován Papamobil od Petra Fidricha. Veřejný prostor a fasádu Galerie Mariánská začátkem července ovládnou sochy Housenek od Kurta Gebauera a na stříšce nad vchodem bude stát Kůň Barbory Hápalové.

Slavnostní zahájení projektu Umění ve městě bude ve čtvrtek v 18:00 na náměstí Přemysla Otakara II. Výstava letos představí více jednotlivé autory a jejich práce také v nové galerii v bývalých Mariánských kasárnách. Zahajovací vernisáž tam bude 21. července rovněž v 18:00.

Zdroj: ČTK

 


 

Kam dál?

Kinematograf bratří Čadíků dorazí do Budějc v červenci

neděle, 14. června 2015, 08:51

Kultovní Kinematograf bratří Čadíků se opět chystá na náměstí Přemysla Otakara II. Tentokrát dorazí 7. až 10. července a filmoví...

Somersby Kiss Party vrátí v čase, na výstavišti zazní retro muzika

pátek, 12. června 2015, 17:33

Už zítra se na budějckém výstavišti uskuteční československá retro show, jakou jste ještě nezažili. S DJs z rádia Kiss Jižní...

Klášter Zlatá Koruna o víkendu nabídne speciální prohlídky exteriérů

pátek, 12. června 2015, 16:20

K celostátní akci Víkend otevřených zahrad se 13. a 14. června připojí také Klášter Zlatá Koruna. Návštěvníci se tak mohou těšit...

Do multikina vstupují dinosauři. Jurský svět naváže na slavnou...

čtvrtek, 11. června 2015, 16:34

Na dnešní den čekalo plno fanoušků filmové série Jurský park, která se po dlouhých letech probudila z hibernace... Jurský svět...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.