Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Sezona před českokrumlovskou točnou začne Psem baskervillským

 
sobota, 6. června 2015, 12:02

Premiérou detektivního představení Pes baskervillský v režii Petra Zelenky a v hlavní roli s Karlem Rodenem začne 11. června sezóna v plenérovém divadle v Českém Krumlově. Program do 5. září nabízí divákům sedm titulů, z toho čtyři premiéry, celkem 85 představení.

Na některé večery už nejsou volné vstupenky, třeba na všech 15 představení Psa baskervillského a školní představení Barona Prášila. Předprodej lístků začal loni 9. září.

Pes baskervillský je divadelní adaptací autorů Petra Zelenky a Olgy Šubrtové na motivy stejnojmenného románu Arthura Conana Doyla. Inscenace je napsaná přímo pro krumlovské plenérové divadlo a oba autoři na ní pracovali déle než rok. Pro Zelenku jde o první režisérskou zkušenost před točnou. Hlavní roli Sherlocka Holmese svěřil Zelenka Karlu Rodenovi, který se souborem Jihočeského divadla spolupracuje rovněž poprvé. Alternovat ho bude Jiří Suchý z Tábora.

Od 30. června vystřídají Psa baskervillského Tři mušketýři, romantická komedie na motivy Alexandra Dumase od autorské dvojice Glaser-Šubrtová. Titul bude uveden ve dvou blocích - v červenci a v srpnu celkem v 22 představeních. „Pokud nebude muset být některé z nich odvoláno kvůli dešti, dosáhne titul nejvíce repríz v historii otáčivého hlediště, a to 152,“ upozornil ředitel Jihočeského divadla Lukáš Průdek.

Další z premiér uvidí diváci 16. července, Carmen v hudebním nastudování Maria De Rose a režii Jany Kališové. Na točně se bude hrát do 26. července, kdy ji vystřídá premiéra Labutího jezera. Na hudbu Čajkovského ho zatančí balet v choreografii Attily Egerháziho. Sérii hudebních titulů doplní opera Rusalka v režii Jiřího Heřmana, která měla premiéru loni. V titulní roli se vystřídají Jana Šrejma Kačírková a Maria Kobielská.

Operu a balet pak na točně vystřídá činoherní soubor s divácky oblíbenou komedií Carla Goldoniho Sluha dvou pánů. Inscenaci na točně režíroval Jiří Menzel a premiéru měla v roce 2007. Letos bude mít 71. reprízu.

Čtvrtou premiéru si pro plenérové divadlo připravil soubor Malého divadla. Diváky chce pobavit dobrodružnou fantasy komedií Baron Prášil s Romanem Nevěčným v titulní roli a v režii a adaptaci Zdeňka Jecelína.

Ceny vstupenek se pohybují mezi 300 až 990 korunami, na představení Malého divadla od 150 do 300 korun. Některé divácké sekce byla na hlavní představení meziročně zdraženy o 150 korun. Ředitel Průdek očekává, že představení navštíví kolem 54 tisíc diváků. Pokud některá nebudou zrušena, mohlo by jít o rekord.

Foto: jihoceskedivadlo.cz
Zdroj: ČTK

 


 

Kam dál?

Letní kina se probouzejí ze zimního spánku. Některá nabídnou novinky,...

sobota, 6. června 2015, 11:51

Dříve to bývala samozřejmost takřka každého většího města, dneska se pomalu začíná jednat o vyhynulý druh. Řeč je o letních...

Black Velvet Suicide: Na hledání vlastní cesty k muzice jsou lidé...

sobota, 6. června 2015, 09:27

Energický stoner rock má už nějakou dobu zástupce i v jihočeské krajské metropoli. Mladí muzikanti z Black Velvet Suicide letos...

Nechte se ve festivalovém klipu spálit žárem Slunce nad Přeštěnicí

pátek, 5. června 2015, 11:15

Videoklip k festivalové písničce Slunce nad Přeštěnicí je na světě. K patnáctému výročí založení festivalu nahrála skupina Covers...

Horor, komedie a česká pohádka. Multikino nabízí další zajímavé filmy

čtvrtek, 4. června 2015, 19:04

Se čtvrtkem přicházejí do Multikina CineStar nové filmy a ani dnes tomu není jinak. Nově můžete zajít na českou pohádku podle...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.