Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Letní kina se probouzejí ze zimního spánku. Některá nabídnou novinky, jiná staré klasiky

 
sobota, 6. června 2015, 11:51

Dříve to bývala samozřejmost takřka každého většího města, dneska se pomalu začíná jednat o vyhynulý druh. Řeč je o letních kinech, kterých v posledních letech značně ubylo. Důvodem byla většinou potřebná modernizace, která by se provozovatelům nevyplatila. Leckde ale i návštěvnost klesla natolik, že již bylo nemožné kino udržet.

Přesto se i na jihu Čech najde několik míst, kde si filmy pod širým nebem stále můžete užít. V Budějcích je již tradicí, že se v Háječku promítají hlavně staré klasiky a nejinak by tomu mělo být i v letošním roce. Ucelený program bude teprve představen...

Naproti tomu například letní kino v Černé v Pošumaví, které letošní sezónu zahájí již tento pátek (5. června), nabízí i aktuální blockbustery. Návštěvníci se tak během června dočkají například nového Šíleného Maxe (9. června), který se může pochlubit skvělým hodnocením jak kritiků, tak i fanoušků původní série, dramatu Dítě číslo 44 (11. června), jež se natáčelo v České republice, či Jurského světa (27. června), který navazuje na původní trilogii legendárního Jurského parku. Prostor dostanou i české komedie - Život je život Milana Cieslara a Vybíjená Petra Nikolaeva. Prvním letošním filmem bude český horor Ghoul (5. června).

Černá v Pošumaví si novinky může dovolit z toho důvodu, že je místní letní kino digitalizované. Kromě filmových projekcí se v něm ale koná i řada kulturních akcí.

S letním kinem letos mohou počítat i lidé v nedaleké Horní Plané. Zde bude provoz zahájen 3. července, kdy se uskuteční projekce animované pohádky 7 trpaslíků.

„Z dalších snímku, jež během léta nabídneme, bych zmínil například Ghoul, Intimity, Andělé všedního dne, Pošťák Pat, Zvonilka či Zloba: Královna černé magie,“ načrtl Luděk Štěpánek z hornoplánského infocentra.

Letní kina na Lipensku plní funkci i turistické atrakce. Užít si den na pláži lipenského jezera a večer se pobavit u nějaké pěkného filmu, tomu odolá málokdo...

„Ačkoliv nemůžeme říct, že by naše kino trhalo návštěvnické rekordy, myslím, že je oblíbené jak mezi místními lidmi, tak i návštěvníky. Letních kin již příliš není. To naše se ještě k tomu může pochlubit krásnou okolní přírodou,“ zmínil Jiří Hůlka, starosta Horní Plané.

Zajímavý program letos nabídne letní kino ve Strakonicích. Vedle filmů jako Probudím se včera (4. července), Rivalové (10. července) či Sexy 40 (18. července) bude pozornost věnována i hudebně zaměřeným snímkům. 3. července budou diváci sledovat osud zpěvačky Edith Piaf, 24. července areálem zaduní Rolling Stones v koncertním dokumentu legendárního Martina Scorseseho a speciální jednohubka se chystá pro fanoušky The Doors, kdy po filmu zahraje vyhlášený revival The Other Voices (10. července).

Pokud budete například v Sezimově Ústí, i zde si můžete užít letní kino. Tento měsíc je v plánu Jurský svět (13. a 19. června), Země zítřka (20. června) nebo dusný horor Insidious 3: Počátek.

Budějcké Kino Háječek zatím program zveřejněný nemá. Jedná se o filmech, které budou promítány. Vzhledem k tomu, že má kino starou techniku, je výběr poněkud omezený.

Takže deku s sebou a užijte si pořádnou dávku bijáků! O

 


 

Kam dál?

Black Velvet Suicide: Na hledání vlastní cesty k muzice jsou lidé...

sobota, 6. června 2015, 09:27

Energický stoner rock má už nějakou dobu zástupce i v jihočeské krajské metropoli. Mladí muzikanti z Black Velvet Suicide letos...

Nechte se ve festivalovém klipu spálit žárem Slunce nad Přeštěnicí

pátek, 5. června 2015, 11:15

Videoklip k festivalové písničce Slunce nad Přeštěnicí je na světě. K patnáctému výročí založení festivalu nahrála skupina Covers...

Horor, komedie a česká pohádka. Multikino nabízí další zajímavé filmy

čtvrtek, 4. června 2015, 19:04

Se čtvrtkem přicházejí do Multikina CineStar nové filmy a ani dnes tomu není jinak. Nově můžete zajít na českou pohádku podle...

Tábor zažije hardrockový svátek. Přijedou legendární Uriah Heep

středa, 3. června 2015, 13:53

Jihočeská hardrocková událost roku se kvapem blíží! 9. června zaburácí v táborském Hotelu Palcát jedna z největších legend...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.