Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Black Velvet Suicide: Na hledání vlastní cesty k muzice jsou lidé bohužel příliš líní

 
sobota, 6. června 2015, 09:27

Energický stoner rock má už nějakou dobu zástupce i v jihočeské krajské metropoli. Mladí muzikanti z Black Velvet Suicide letos představili povedený singl My Old Friend Jack, ke kterému natočili i klip. Pokud máte rádi upřímný rock´n´roll bez zbytečných kudrlinek, jste na správné adrese!

Máte nový klip, pokud se nepletu váš první... Nějaký příběh z natáčení by nebyl?
Jedná se opravdu o první klip, se kterým nám pomáhali Selda z AFH a Vencoj z kapely Lambda. Podařilo se nám do něj dostat dvě jihočeské metalové ikony, a to Martina Matouška z Gutalaxu a Simce ze Satisfucktion, který se do klipu dostal čistě náhodou poté, co dopoledne odváželi cajky po svým koncertě z Velblouda a my jsme tam v tu dobu začínali natáčet. Využili jsme příležitosti Simce obsadit do role agresivního vyhazovače. Dalším zpestřením bylo přinucení našeho basáka do role transsexuála. V klipu sedí na baru a má paruku vínové barvy. (smích) Další historky jsou víceméně spojeny s alkoholem a myslíme si, že není úplně vhodné je tady publikovat.

Video podporuje vaše stále aktuální EP Southern Solution, které jste kompletně zveřejnili na Bandzone. Vyšlo i ve fyzické formě?
Prozatím je ho možné zakoupit v elektronické formě na portálu bandcamp. Na fyzické formě se pracuje, doba jeho vyhotovení je neznámá i členům kapely. (úsměv)

Dá se mluvit o předvoji před dlouhohrající deskou?
Zatím nemáme v plánu vydávat dlouhohrající desku. V plánu je vydání singlu nebo dalšího EP.

Kolik nosičů máte vlastně za sebou? Jaké jsou vaše ambice ohledně studiového materiálu?
Pokud nám paměť dobře slouží, měli bychom mít za sebou vydané 3 EP. Další nahrávky by se měly nadále držet stylu heavy/southern/stoner rocku a vytváření jejich vzájemných kombinací. Abychom dodrželi tento ambiciózní plán, bude zapotřebí dostatečné množství piv a grilovanýho masa. Keep it southern.

V posledních letech je syrovější rocková muzika opět na vzestupu... Představuje zajímavý kontrast proti mnoha technicky dokonalým rockovým a metalovým nahrávkám, které ale postrádají to hlavní - duši. Jak vnímáte vývoj na rockové, potažmo metalové scéně, vy?
Myslíme si, že je důležitý, aby se rocková muzika podávala veřejnosti i v jejích specifičtějších formách, jako je i právě southern, stoner rock nebo třeba blues rock. Z vlastní zkušenosti víme, že 90 procent kapel, které posloucháme, tady skoro nikdo nezná, což je velká škoda. Lidi jsou bohužel moc líní na to, hledat si vlastní cestu k muzice a nechají se pouze omezovat tím, co jim denně naservírují média. Jak rock, tak metal určitě prochází nějakým vývojem. Podle nás je však zásadní, aby si kapela stála za tím, co hraje. Mělo by na nich být vidět, že to, co tvoří, je baví a dávali do toho energii. My jsme byli vždy víc rockoví než metaloví, ale vždy jsme měli rádi v muzice hodně energie.

Je těžké se v dnešní době protlačit? Díky internetu kapely mohou mít slušnou propagaci, ale na druhou stranu je kapel mnoho a většina muzikantů se shoduje, že je to větší dřina, než tomu bylo například v 90. letech...
Internet je dobrá věc, ale určitě se na něj kapela spolehnout nemůže. Úspěch spočívá hlavně ve kvalitním booking managementu a kvalitních kontaktech. Úspěch není v dnešní době až tolik závislý na talentu jako na výše zmiňovaných faktorech.

Všiml jsem si, že nejste příliš koncertně aktivní. Čím to?
Nemáme booking management ani kvalitní kontakty. (úsměv)

 


 

Kam dál?

Nechte se ve festivalovém klipu spálit žárem Slunce nad Přeštěnicí

pátek, 5. června 2015, 11:15

Videoklip k festivalové písničce Slunce nad Přeštěnicí je na světě. K patnáctému výročí založení festivalu nahrála skupina Covers...

Horor, komedie a česká pohádka. Multikino nabízí další zajímavé filmy

čtvrtek, 4. června 2015, 19:04

Se čtvrtkem přicházejí do Multikina CineStar nové filmy a ani dnes tomu není jinak. Nově můžete zajít na českou pohádku podle...

Tábor zažije hardrockový svátek. Přijedou legendární Uriah Heep

středa, 3. června 2015, 13:53

Jihočeská hardrocková událost roku se kvapem blíží! 9. června zaburácí v táborském Hotelu Palcát jedna z největších legend...

Pořešínský hrad ožije dobou středověkou

úterý, 2. června 2015, 18:26

Tento týden se můžete těšit nejenom na zajímavé koncerty jak tuzemských, tak zahraničních hudebníků, ale i na divadelní, taneční...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.