Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na jedno přišlo do Borovan přes dvanáct stovek lidí

pondělí, 1. června 2015, 15:43

Jednu dvanáctku, desítku, patnáctku, tmavé, světlé, řezané, se sladovou limonádou, prosím. Děkuji. Jedenáct pivovarů z českých luhů a hájů dorazilo v sobotu do Borovan, kde se pořádal druhý ročník Slavností českých minipivovarů „Na jedno“.

Organizátoři slavností, Národní salon malých českých pivovarů, vymysleli celodenní zábavu nejenom pro dospělé, ale i pro děti. Připraveno bylo Divadélko Máma a Táta s Vodnickou pohádkou, či módní přehlídka. Jedenáct minipivovarů z celé republiky doplňovaly i farmářské stánky s různými pochutinami, dobrými nejen k pivu. „Snažíme se podpořit především regionální a malé pivovary České republiky, ale prostor pro prodej dáváme i výrobcům domácích dobrot či drobným řemeslníkům,“ sdělila Budějcké Drbně jedna z organizátorek Pavla Svobodová.

Program byl i hudebně bohatý. Na podiu v areálu zámecké zahrady se vystřídaly kapely zvučných jmen jako Švihadlo nebo DiscoBalls, které rozřádily návštěvníky slavností. „Jsme rádi, že se slavnosti těší takové oblibě. Přišlo přes 1200 lidí. Rozhodně ale nechceme, aby se nám akce do budoucna rozrostla tak jako Borůvkobraní. Počet pivovarů budeme vždy omezovat, takže přijedou ti, kteří budou nejrychlejší. Jestliže bude z řad minipivovarů zájem, uspořádáme raději další slavnosti v jiném městě. V plánu máme i přeshraniční spolupráci, ale zatím bylo možné ochutnat jen pivo od českých sládků. Do budoucna bychom také chtěli předělat zpět vinné sklepy pod klášterem na pivní a vybudovat opět v Borovanech pivovar, který tu dřív býval a vařit pivo,“ řekla Pavla Svobodová.

Celou akci uzavřela skupina Queens of Everything, při které se hezky vyhopsával alkohol z těla, a bylo pak místo na další kelímek lahodného moku, který se prodával za směšnou cenu, aby sládci nevezli domů poloprázdné sudy.

 
 
 


 

Kam dál?

RECENZE: Necrocock přináší soundtrack z psychiatrických pavilonů....

neděle, 31. května 2015, 14:16

Vůči Necrocockovi chovám už roky nemalý respekt. Podílel se na nejzásadnějších nahrávkách legendárních Master´s Hammer, kterým se...

Štěstí z nebe padalo poslední den Budějovického Majálesu 2015

sobota, 30. května 2015, 19:23

Pohoda, dobrá hudba, jídlo, pití, bláznivé outfity, to vše a mnohem víc zahrnoval závěrečný den Majálesu. Týdenní kulturní dění...

Centrum Budějc ožilo na maximum. Ulicemi prošel dlouhý majálesový...

pátek, 29. května 2015, 18:33

„Konec světa,“ komentovala jedna postarší paní seřazování účastníků průvodu Budějovického Majálesu, který městem prošel po...

Budějovický Majáles 2015 - Den pátý

pátek, 29. května 2015, 08:37

Závěrečný den v rámci Budějovického Majálesu je tady a největší nálož zažije Sokolský ostrov, kam se celé dění přesune po...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.