Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Štěstí z nebe padalo poslední den Budějovického Majálesu 2015

sobota, 30. května 2015, 19:23

Pohoda, dobrá hudba, jídlo, pití, bláznivé outfity, to vše a mnohem víc zahrnoval závěrečný den Majálesu. Týdenní kulturní dění pro studenty a širokou veřejnost bylo uzavřeno dobrou hudbou nejen z českých končin. Zlatým hřebem se stala anglická kapela Lucidalabrador.

Odpolední majálesový průvod dovedl studenty a přihlížející na Sokolský ostrov, kde se volil král a královna. Po volbách rozezněla Majálesovou kavárnu první skupina Groovin´ High rytmem jazzu a swingu. „Máme všichni skvělou náladu. Škoda, že takových akcí není do roka více. Groovin´ High se mi líbí, ale docela mi vadí, jak se v tom stanu, kde hrají, zapařuje tráva. Je to tam jak v pařeništi, tak se chodím nadýchat ven čerstvého vzduchu,“ usmívá se studentka Lenka Prštíková.

ČTĚTE TAKÉ: Volba krále, nebo nezodpovědnost organizátorů?

Kapely se střídaly na dvou pódiích, takže studenti hudebně nestrádali. Odpoledne se neslo vše v duchu pohody na trávníku, upíjení pivka, kávy a povídání si s přáteli za poslechu dobré hudby. Slyšet bylo možné jak skupiny z Čech, tak i ze Slovenska nebo Velké Británie. První větší hlouček nadšenců přilákala k podiu až slovenská skupina Walter Schnitzelsson, která vnesla do posedávajících hloučků trochu energie. S přibývající tmou se Sokolský ostrov plnil víc a víc, až nebylo pomalu kam si sednout.

Zatímco Budějcká Drbna fotila ve stanu předposlední kapelu Gagarin, která ji nadchla jak originální a živou hudbou, tak i energickým podáním samotného frontmana skupiny, venku sprchlo. „To by snad nebylo ono, kdyby nám na Majálesu nepršelo. Padá štěstí,“ komentovala studentka Zuzana Vážková. Hloučky posedávajících se během mžiku vytratily pod stromy, do okolních hospůdek nebo Gerbery, kde pokračovaly v zábavě. Bohužel o to menší měla britská kapela Lucidalabrador, zlatý hřeb večera, publikum. Naštěstí ne všichni studenti jsou z cukru a trocha kapek je neodradila užít si den až do konce.

 
 
 


 

Kam dál?

Centrum Budějc ožilo na maximum. Ulicemi prošel dlouhý majálesový...

pátek, 29. května 2015, 18:33

„Konec světa,“ komentovala jedna postarší paní seřazování účastníků průvodu Budějovického Majálesu, který městem prošel po...

Budějovický Majáles 2015 - Den pátý

pátek, 29. května 2015, 08:37

Závěrečný den v rámci Budějovického Majálesu je tady a největší nálož zažije Sokolský ostrov, kam se celé dění přesune po...

FOTO: Budějovický Majáles 2015 - Den čtvrtý

pátek, 29. května 2015, 08:09

Poslední, ale zcela jasně nejzajímavější den čeká dnes Budějce v rámci majálesového týdne. Všd zahájí tradiční průvod, poté už se...

I děti mají své dny, oslavte je s nimi na různých místech Budějc

čtvrtek, 28. května 2015, 18:57

Den dětí se blíží a s ním i spousta zábavy. Nejen však první červen bude patřit našim nejmenším. Zajímavé akce budou probíhat již...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.