Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Centrum Budějc ožilo na maximum. Ulicemi prošel dlouhý majálesový průvod

pátek, 29. května 2015, 18:33

„Konec světa,“ komentovala jedna postarší paní seřazování účastníků průvodu Budějovického Majálesu, který městem prošel po poledni. Faktem je, že i takový pocit mohla tato akce vyvolat. Mlácení do bubnů, sborové skandování, pískání na píšťalky... Byl to rachot!

Už po jedenácté hodině bylo evidentní, že ve městě dojde k něčemu většímu. Po ulicích se potulovaly prapodivné skupinky mladých lidí - kluci v ženských šatech, klauni, trpaslíci, smrťáci... Všichni měli stejný cíl - Háječek.

Právě odtud průvod ve 12 hodin vyrazil. A byla to náramná podívaná. Ze studentů čišela radost a nadšení, jedinečnou procházku městem si hodlali užít naplno. Na mnoha místech je burcovali jejich přátelé, mnohdy i rodiče, ale také úplně cizí lidé, kteří byli překvapení, co se to děje.

Jak byl průvod dlouhý? Jen pro představu - v okamžiku, kdy k Biskupskému gymnáziu dorazil jeho začátek, byl ještě u Háječku vidět jeho konec.

I po takřka týdnu plném akcí jsou studenti evidentně plni energie. Dneska ji budou jednoznačně potřebovat - na Sokolském ostrově a následně v Gerbeře totiž zahraje mnoho rozmanitých kapel a muzikantů. Počítá se, že právě tato hudební tečka bude pomyslným vrcholem letošního majálesu.

Pohodová atmosféra na Sokolském ostrově byla v týdnu až nakažlivá

Středeční chladné počasí bylo možná pro účastníky Budějovického Majálesu zklamáním, chuť si však všichni bezesporu spravili o den později. Čtvrteční odpoledne bylo na Sokolském ostrově takřka idylické a rozdíl mezi oběma dny byl markantní již na první pohled.

Lidé lenošili na dekách v trávě, házeli si s talířem, hráli fotbálek v nafukovacích koulích, s dětmi dováděli na dětském hřišti či si užívali oficiální program. Uvolněná atmosféra byla nakažlivá a není divu, že se nechali strhnout i mnozí kolemjdoucí, kteří za sebou měli náročný den v práci. Sednout si a pozorovat pohodu, která na ostrově panovala, bylo uvolňující.

„Zašel jsem si na zmrzlinu, ale když jsem viděl, jak to tady žije, řekl jsem si, že tady chvíli zůstanu. Hned se cítím o kus mladší,“ usmál se jeden z návštěvníků. „Už jen fotbal v těch obřích koulích za to stojí. Dobrá sranda!“

Takzvaný Bumberball skutečně pozornost přitahoval asi nejvíce. Hráči si byli vědomi, že jsou pod dohledem, a tak do sebe šli naplno. Evropský fotbal? Spíše ten americký! Sportovci byli každou chvíli na zemi, kutáleli se, nohama mlátili ve vzduchu. Není divu, že mnozí diváci takřka brečeli smíchy.

Čtvrteční den byl ale také hodně zaměřen na malé děti. Hrály různé hry, fotbal v uzavřeném prostoru či si užívaly divadlo.

Předposlední majálesový den na Sokolském ostrově byl zkrátka totálně pohodový a mohou za to hlavně samotní návštěvníci, kteří doma nezapomněli dobrou náladu.

 
 
 


 

Kam dál?

Budějovický Majáles 2015 - Den pátý

pátek, 29. května 2015, 08:37

Závěrečný den v rámci Budějovického Majálesu je tady a největší nálož zažije Sokolský ostrov, kam se celé dění přesune po...

FOTO: Budějovický Majáles 2015 - Den čtvrtý

pátek, 29. května 2015, 08:09

Poslední, ale zcela jasně nejzajímavější den čeká dnes Budějce v rámci majálesového týdne. Všd zahájí tradiční průvod, poté už se...

I děti mají své dny, oslavte je s nimi na různých místech Budějc

čtvrtek, 28. května 2015, 18:57

Den dětí se blíží a s ním i spousta zábavy. Nejen však první červen bude patřit našim nejmenším. Zajímavé akce budou probíhat již...

Laco Deczi míří opět do Budějc

čtvrtek, 28. května 2015, 18:03

Možná nejostřílenější český živoucí jazzman, který jako jeden z mála stále zaplňuje české kluby. V 77 letech vyráží každoročně z...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.