Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Budějovický Majáles 2015 - Den druhý

středa, 27. května 2015, 09:36

Druhý den Majálesu byl hodně našlapaný. V krajské metropoli se představil Jiří Schmitzer, podruhé prováděli městem ti, kteří mají ulici v krvi a povečeřet se dalo u Černé věže.

Pragulic České Budějovice

Mojmír Obdržálek vystudoval jadernou fyziku na ČVUT. Šel na vojnu a pracoval na Akademii věd v ČB, pak makal v MAPE Mydlovary. MAPE se zavřelo, žena se s ním rozvedla, dostal se do problémů a skončil ve vězení. Teď kývl na projekt Pragulic a provádí lidi po městě. Putování po městě začlo na náměstí a lidi vedl k Palačáku. Zpátky je prováděl přes Lannovu třídu, po nábřeží. Všem vyprávěl svůj životní příběh.

CBArchitekura: Večeře

Večeře pod širým nebem v režii CBArchitektura. Lidé nevěděli, kde se bude večeře konat, po srazu byli odvedeni k Černé věži, kde na ně čekal připravený stůl plný dobrot. Podávali se jak hlavní jídla, tak i deserty. Během večeře vládla dobrá nálada, které přispělo i hezké počasí.

Jiří Schmitzer

Úterní večer byl v Majálesové kavárně na Sokolském ostrově zasvěcen folku a největším lákadlem bylo vystoupení Jiřího Schmitzera. Po příchodu interpreta na pódium se ukázalo, že koncert je vážně ohrožen. Jiří Schmitzer si totiž zapomněl trsátko, bez kterého, jak sám uvedl, „se hrát nedá.“ Naštěstí jeden z posluchačů v první řadě duchaplně zapůjčil trsátko své. Zábava tak mohla začít. Schmitzer se prezentoval velkým elánem a skvělým humorem obsaženým jak v textech jeho písní, tak v mluveném slově. Hned na začátku upozornil všechny přítomné, že Prdel dnes hrát nebude, protože tu jen on sám s kytarou nezvládne, jinak ale zazněly všechny zásadní písně včetně Kaluže, Loutky a mnoha dalších. Vystoupení mělo takový úspěch, že Schmitzer místo plánovaného jednoho přídavku musel zahrát další čtyři věci. „Koncert se mi moc líbil. Pana Schmitzera jsem poslouchal větší část dovolené, takže jsem se na koncert moc těšil a moc jsem si to užil,“ neskrýval po skončení představení nadšení Jaroslav Suk.

Napsali Jan Homolka a Jaroslav Pešek

 
 
 


 

Kam dál?

Výstava Kniha osudů v obrazech nabízí díla plná lidských emocí

středa, 27. května 2015, 08:46

Tváře vyjadřující nejrůznější emoce zaplnily Galerii Knížecí dvůr v Hluboké nad Vltavou. Od poloviny května se zde koná výstava...

Galerijní noc, Majáles, Noc kostelů – kulturní smršť se řítí na...

úterý, 26. května 2015, 17:46

Tento týden začala jedna z největších kulturních akcí Budějc. Studenti i všichni ostatní žijí Majálesem. K tomu však nezahálí ani...

Kabáti duněli Budějcemi. Stadion Na Sádkách po osmi letech zase ožil

úterý, 26. května 2015, 11:09

Brousíme nože. Go, Satane, Go. Pohoda. Ostřílená klasika, ale i novinky z ještě čerstvého alba Kabátů zněly během včerejšího...

FOTO: Budějovický Majáles 2015 - Den první

úterý, 26. května 2015, 10:45

Včerejší den byl nabitý kulturou. Nejenom Kabáti, ale akce Budějovického Majálesu bavili krajskou metropoli. Největším tahákem...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.