Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Bohaté, ale krátké. Zahájení Budějovického Majálesu bavilo, sneslo by však víc

 
pondělí, 25. května 2015, 10:01

Parádní vstup zaznamenali organizátoři Budějovického Majálesu do studentského týdne ještě večer před. Na náměstí Přemysla Otakara II. začal včera ve 21:00 kulturní program, který byl předzvěstí toho, co přijde. V oknech Domu umění se postupně vystřídali stepaři, muzikanti i artisté.

Že vše brzo vypukne naznačovali bmx rideři, kteří na náměstí začali předvádět své triky ještě před devátou večerní. První zvuky spojené se zahájením se rozezněly krátce po 21:00, kdy Dům umění začal hrát všemi barvami a v oknech se začalo tancovat. Po úvodním projevu a baletním přesunu vystupujících od kašny směrem k Domu umění, dostala prostor kapela Vees.

Její hudební vložka byla skvělá, energická, nicméně překvapivě krátká. Dech se zatajil až v závěru, kdy přišel hřeb večera - vertikální akrobatická show. Tu měl na starosti Cirkus Mlejn. Vše ale bylo pečlivě nachystáno, a tak se přihlížející mohli kochat jejich vystoupením a nemuseli mít strach o jejich zdraví. Jen škoda, že tím program skončil. Úvod by si zasloužil ještě o kapku (ne ale deště, který se Budějcím vyhnul) více.

Vizitka autora

 

Lukáš Dvořák

Malý velký muž, často velmi egoistický a zahleděný do sebe. Vždy s posledním slovem. 

Přesto naslouchá novým nápadům a hledá cesty k ještě lepším výsledkům. 

Tvrdohlavý puntíčkář a milovník humoru, nejvíce černého. Liberálně smýšlející, ale s důrazem na dodržování elementárních pravidel.

Milovník sociálních sítí.

Bývalý šéfredaktor, který si nepřipouští, že stárne, ačkoliv mu to tělo dává čím dál více najevo.

 
 


 

Kam dál?

Program Budějovického Majálesu 2015: Den první

pondělí, 25. května 2015, 08:01

Studentský týden, na který se většina mladých Budějčáků těší, startuje. Organizátoři už ale nechtějí cílit pouze na mladou...

Mrtví chtějí opět vyvést do světla. Poltergeist se vrátil

pátek, 22. května 2015, 11:49

Pokud si myslíte, že v době LED televizí vašim ratolestem nehrozí žádné nebezpečí, jste na omylu. Poltergeistům je jedno, jak...

Budějovický Majáles začíná již tuto neděli!

pátek, 22. května 2015, 08:58

Dvanáctý ročník festivalu Budějovický Majáles začíná již tuto neděli a probíhat bude až do sobotních ranních hodin. Nedělní...

Divadlo Continuo: Mluvíme skrz tělo

čtvrtek, 21. května 2015, 18:24

Brány bývalé smaltovny Sfinx se v úterý večer otevřely dokořán. Divadlo Continuo vyprodalo všechna místa na sezení a představením...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.