Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Benefiční Koncert pro Nepál v ArtIGY už ve čtvrtek v Budějcích

 
pondělí, 18. května 2015, 16:55

Na události v Nepálu je třeba reagovat, znělo motto již od prvních dní z médií… Je nám ctí se prostřednictvím benefičního koncertu přidat a přispět prostřednictvím sdružení Namasté Nepál na humanitární sbírku určenou na podporu obyvatel nepálského venkova, které postihlo katastrofální zemětřesení na sklonku dubna 2015. Sbírka je prioritně cílena na obnovu vesnic a pomoc rodinám v oblasti Kosidekha, asi 40 km východně od Káthmándú. Mnohé domy jsou v troskách a obětí na životech jsou stovky dle posledních zpráv.

Během 13 kratších koncertů vystoupí řada českých hudebních skupin a interpretů, mezi nimi šarmantní Bára Hrzánová společně s Máriem Bihárim, punková Vltava, frontman punk-rokové skupiny Wohnout, stálice hudební scény v Česku Nezmaři, ECht!, Pavlína Jíšová a mnoho dalších skupin. V rámci programu mimo jiné společně prožijme nevšední vystoupení Nepálských tanečnic a hudebníků.

Mnohé skupiny by rády na koncertě pro Nepál vystoupily, ale jejich pracovní vytížení jim nedovolí se koncertu osobně účastnit. Avšak nezoufejme, shledáme se s nimi prostřednictvím zdravic či online skype přenosu. Mezi online vystupujícími jsou jména jako Michal Pavlíček, Ondřej Hejma, skupina The Tap Tap, Hradištan a další.

Benefiční koncert je součástí doprovodného programu k výstavě Šangri-la, která je k vidění v Jihočeském muzeu. Vstupné expozice je poukázáno také na podporu Nepálu.

Od 15. května lze zakoupit vstupenky přímo v místě konání - IGY Centru - na info stánku, v Music Centru na náměstí Přemysla Otakara II. nebo ve výstavě Šangri-la. Vstupenka v ceně 200,- Kč je pro všechny stejná!

Přehledný harmonogram vystupujících skupin bude upřesněn na stránkách www.artigy.cz, www.livingstone.cz, www.sangri-la.cz

Těšíme se na Vás a věříme, že sál IGY bude naplněn k prasknutí! Čím více lidí, tím více finančních prostředků pro Nepál. Ukažme společně, že osud lidí v Nepálu nám není lhostejný.

Koncert začíná v 19 hodin. Přispět můžete rovněž příspěvkem na účet číslo 129 929 929/0600. Variabilní symbol je 1234.

 

Foto: Livingstone

Tisková zpráva

 


 

Kam dál?

Temelínské infocentrum zažilo sobotu plnou kouzel

neděle, 17. května 2015, 09:39

Druhý ročník Temelínského čarování přilákal k zámečku Vysoký Hrádek něco kolem sedmi set návštěvníků, kteří se mohli těšit nejen...

Vonné oleje očarovaly nejenom dámy, ale i celý průběh Dámské jízdy

neděle, 17. května 2015, 08:27

Jak moc důležitý pro početí potomka je fakt, jestli nosí muži trenýrky, nebo slipy, se dozvěděly návštěvnice multikina CineStar,...

Majáles ukončí série koncertů na Sokolském ostrově a v Gerbeře

sobota, 16. května 2015, 11:29

Pět dní plných hudby, divadla, umění a také setkání. Budějovický Majáles se kvapem blíží a ani letošní ročník organizátoři v...

Intenzivní řežba bez hluchého místa. Šílený Max se vrátil v nejlepší...

sobota, 16. května 2015, 10:03

Po třiceti letech se nám na plátna kin vrátil nekompromisní frajer, který kdysi dávno odstartoval hvězdnou kariéru Mela Gibsona....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.