Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Temelínské infocentrum zažilo sobotu plnou kouzel

 
neděle, 17. května 2015, 09:39

Druhý ročník Temelínského čarování přilákal k zámečku Vysoký Hrádek něco kolem sedmi set návštěvníků, kteří se mohli těšit nejen z krásného počasí, ale především ze všudypřítomných dětských úsměvů. Právě to totiž byla ta největší kouzla sobotního dopoledne.

„Tato akce je o dětech a pro děti. Jsme rádi, že jich přišlo hodně a jejich smích a křik je pro nás známkou toho, že akce se jim líbí,“ hodnotil tiskový mluvčí JE Temelín Marek Sviták.

Temelínské čarování se časově krylo se semifinálovým zápasem mistrovství světa v hokeji mezi Českou republikou a Kanadou. Organizátoři si to samozřejmě uvědomovali. „Je tady celá řada kouzelníků a já věřím, že vyšlou nějaké to kouzlo do hokejové arény do Prahy, které pomůže našim hokejistům v boji proti Kanadě,“ uvedl Sviták.

 

I přes velice atraktivní hokejový duel nenastal žádný propad v návštěvnosti. Naopak oproti loňskému premiérovému ročníku navštívilo areál informačního centra jaderné elektrárny přibližně o sto lidí více. „Dnes je tady vidět nejvíce dětí jen s maminkami, vzhledem k tomu hokeji to asi má logiku, ale i tak je tady něco kolem sedmi stovek lidí,“ informuje Marek Sviták.

Děti se rozhodně nemohly nudit. Asi největším lákadlem byla série soutěží s kouzelnickou tématikou. Děti musely postupně procházet sedmi stanovišti, na kterých je čekaly různé úkoly. Po splnění každého úkolu získal „čarodějův učeň“ jednu modrou perlu. Za sedm modrých perel pak obdržel kouzelnický glejt a titul Magus Superiorus. „Soutěže se nám osvědčily už z loňska a nebylo tak nutné je nějakým způsobem měnit. Děti si například mohly vyzkoušet chůzi po laně, hledání ztracených klíčů nebo odpovědi na čarodějnické otázky,“ uzavírá Sviták.

 

Ale ani ten, kdo nechtěl soutěžit, se nemusel nudit. Pro děti zde bylo přistaveno hasičské auto, které si mohli všichni zájemci po celou dobu akce prohlížet jak z venku tak ze vnitř, projížďky na člunu po rybníčku v parku a v neposlední řadě také celá řada vystoupení dětských uměleckých sborů. Mezi ty patřily například mažoretky z DDM Týn nad Vltavou, děti z MŠ Zliv nebo taneční soubor Poškolák z Hluboké nad Vltavou.

A jak si akci užily samotné děti? „ Moc se mi tu líbilo, hlavně chůze po laně a hasičské auto,“ rozplýval se šestiletý Matěj z Týna nad Vltavou. Chválou nešetřila ani osmiletá Anička z Hluboké: „Nejlepší bylo malování na obličej a jízda na loďce. Přijedu i příští rok.“

 

Napsal Jaroslav Pešek

 


 

Kam dál?

Vonné oleje očarovaly nejenom dámy, ale i celý průběh Dámské jízdy

neděle, 17. května 2015, 08:27

Jak moc důležitý pro početí potomka je fakt, jestli nosí muži trenýrky, nebo slipy, se dozvěděly návštěvnice multikina CineStar,...

Majáles ukončí série koncertů na Sokolském ostrově a v Gerbeře

sobota, 16. května 2015, 11:29

Pět dní plných hudby, divadla, umění a také setkání. Budějovický Majáles se kvapem blíží a ani letošní ročník organizátoři v...

Intenzivní řežba bez hluchého místa. Šílený Max se vrátil v nejlepší...

sobota, 16. května 2015, 10:03

Po třiceti letech se nám na plátna kin vrátil nekompromisní frajer, který kdysi dávno odstartoval hvězdnou kariéru Mela Gibsona....

Napětí, ale i zábava. Do multikina zamířily další tři kvalitní snímky

čtvrtek, 14. května 2015, 17:00

Hned tři novinky jdou dnes do budějckého multikina CineStar. Zajít si můžete na dramtický sci-fi film, českou loutkovou pohádku a...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.