Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vonné oleje očarovaly nejenom dámy, ale i celý průběh Dámské jízdy

 
neděle, 17. května 2015, 08:27

Jak moc důležitý pro početí potomka je fakt, jestli nosí muži trenýrky, nebo slipy, se dozvěděly návštěvnice multikina CineStar, kde se odehrávala květnová Dámská jízda. V předpremiéře se promítala nová česká komedie Život je život, kterou Budějcká Drbna hodnotí jako jeden z nejlepších českých filmů poslední doby.

Levandule, máta, šalvěj, kadidlo, citron. Libé vůně se omamně linuly celým foyer kina a to díky prezentaci krámku se zdravou výživou a přípravky, které nejenom léčí, ale i zkrášlují život.

Tradičně dostala každá návštěvnice slosovatelné číslo, ovšem netradičně si mohla vybrat ze tří druhů nápojů. Malý dárek pro každého byl přichystán již u vstupu, a to v podobě malého polodrahokamu pro štěstí.

Dámskou jízdu uváděla jak jinak než Adéla Jirkalová, která na podium nejdříve pozvala taneční školu z Českých Budějovic, která nastartovala tu správnou náladu. Poté přišla éterická bytost, Šárka Dominová, povyprávět o olejíčkách i sortimentu jejich krámku. Hlavní výhru plnou zajímavých produktů od zdravých sladkostí po ekologické prostředky vyhrála žena s číslem 108. Sto osm korálků je i na meditačních korálkách zvaných Mála. Poslední výhru si odnesla paní, která předtím vykřikla, že by chtěla taky vyhrát a téměř neuvěřitelně její číslo bylo vytaženo. „Za to všechno mohou ty čarovné olejíčky, jejichž vůni jsem plně propadla,“ komentovala Šárka Dominová.

Život je život. V každém z nás evokuje tato replika něco jiného. Jestli je to zrovna vhodný název pro rodinnou komedii, by se dalo sáhodlouze polemizovat. Je pravdou, že málo kdy se stává, že název snímku neslibuje nic zajímavého a nakonec odcházíte z kina nadšeni.

Přesně k tomuto došlo u nové české komedie režiséra Milana Cieslara, kterému se po řemeslné stránce povedl vcelku kvalitní film.

Výběr herců je taktéž dokonalý. Otce, hlavu rodiny, ztvárnil Ondřej Vetchý. Běžný policista, žijící v představě, že je James Bond. Matka, Simona Stašová, která má pocit, že už jí manžel nemá rád, vyhledává lásku jinde. Zbytek rodiny jsou pak tři dcery, jež si každá po svém volí svého životního partnera a vytváří tak svým rodičům peklo i ráj na zemi.

Rozhodně se filmu nedá upřít skvělý scénář. Rodinné dialogy při večeři jsou tak pravdivé a vtipné, že dámy v kině brečely smíchy.

Jediným rušivým elementem jsou časté představy otce Františka, že je James Bond, ale naštěstí se vždy povede tuto představu vrátit vtipně do reality, takže ve výsledku se jí ještě zasmějete.

Na další dámskou jízdu se můžete těšit 23. června a promítat se bude film Bez kalhot XXL.  Paní ředitelka Svatava Kopečková dámám slíbila, že se pokusí sehnat pánský striptýz, takže to příště bude asi pěkně horké.

 

Budějcká Drbna dává filmu Život je život 70 %

 

 


 

Kam dál?

Majáles ukončí série koncertů na Sokolském ostrově a v Gerbeře

sobota, 16. května 2015, 11:29

Pět dní plných hudby, divadla, umění a také setkání. Budějovický Majáles se kvapem blíží a ani letošní ročník organizátoři v...

Intenzivní řežba bez hluchého místa. Šílený Max se vrátil v nejlepší...

sobota, 16. května 2015, 10:03

Po třiceti letech se nám na plátna kin vrátil nekompromisní frajer, který kdysi dávno odstartoval hvězdnou kariéru Mela Gibsona....

Napětí, ale i zábava. Do multikina zamířily další tři kvalitní snímky

čtvrtek, 14. května 2015, 17:00

Hned tři novinky jdou dnes do budějckého multikina CineStar. Zajít si můžete na dramtický sci-fi film, českou loutkovou pohádku a...

Princezna vesmírného popu přiletí v úterý do Café Klubu Slavie

čtvrtek, 14. května 2015, 14:44

Hvězdu světového formátu uvidíte již příští úterý v budějckém Café Klubu Slavie. Dorazí totiž princezna až z dalekého Nového...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.