Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Temelínské čarování láká dětské kouzelníky

 
čtvrtek, 14. května 2015, 12:02

V duchu čar a kouzel se ponese sobotní odpoledne u Infocentra Jaderné elektrárny Temelín. Děti od dvou do patnácti let se mohou těšit na volbu o nejkrásnější kouzelnickou masku, malování na obličej a řadu soutěží s kouzelnickou tématikou. Na tři a půlhodinový program, který začíná v 15 hodin, je vstup zdarma.

Celkem sedm soutěží připravili organizátoři pro návštěvníky druhého ročníku Temelínského čarování. Děti budou například chodit po laně, odpovídat na čarodějnické otázky nebo hledat ztracené klíče. „Každý, kdo absolvuje všechny disciplíny, dostane čarodějnický glejt. Navíc děti, které přijdou v maskách, se budou moci zúčastnit soutěže o nejhezčí čarodějnici a čaroděje,“ představuje program zábavného odpoledne Jana Gribbinová, vedoucí Infocentra JE Temelín.

Soutěže budou doplňovat vystoupení dětských uměleckých souborů z okolí elektrárny. Celý program zahájí mažoretky z DDM Týn nad Vltavou, své umění poté předvedou i taneční soubory z centra Poškolák z Hluboké.

Během celého odpoledne si budou moci návštěvníci opéci i buřtíka. „Každý si ho může přinést sám, případně si zakoupit přímo na místě klasický špekáček. Je to tedy o chuti každého účastníka,“ doplňuje Gribbinová. Na táborák budou dohlížet místní hasiči a přitom návštěvníkům představí část své techniky.

Od půl šesté pak odpolední program ukončí hodinová dětská diskotéka. Loni při premiéře Temelínského čarování přišlo k Temelínu šest stovek lidí.

 


 

Kam dál?

FOTO: Skvělé počasí ještě více vyšperkovalo už tak oblíbenou...

čtvrtek, 14. května 2015, 10:10

Oblíbená akce na Vysoké škole technické a ekonomické s názvem Grilovačka VŠTE se v úterý díky vynikajícímu počasí nadmíru...

Přeštěnice mají svou festivalou hymnu

čtvrtek, 14. května 2015, 09:26

K patnáctým narozeninám dostal Open Air Musicfest Přeštěnice krásný dárek v podobě festivalové hymny Slunce nad Přeštěnicí....

Organizátoři Boje o České Budějovice jsou spokojeni. Návštěvníci akci...

středa, 13. května 2015, 14:42

Simulovaný Boj o České Budějovice 1945, který minulý týden v pátek vypukl u Jihočeského muzea, patřil k neočekávanějším budějckým...

Přijďte oslavit Večerníčkovy padesátiny do multikina CineStar

středa, 13. května 2015, 12:05

Je to neuvěřitelné, ale Večerníček slaví 50. narozeniny! Radost dětem dělá již od roku 1965 a jak to tak vypadá, ještě pěknou...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Piety za Gotta sledovaly miliony lidí, zvýšily zájem na internetu

Pietní akce k uctění památky zesnulého zpěváka Karla Gotta sledovaly v televizních přenosech miliony diváků. Smuteční rozloučení rovněž výrazně zvýšilo návštěvnost na internetu a internetového zpravodajství, a to až o čtvrtinu. Vyplývá to z informací televizních a internetových společností. Gott zemřel po těžké nemoci 1. října. Dnes se ve svatovítské katedrále konala zádušní mše, v pátek na pražském Žofíně smuteční rozloučení pro veřejnost.

Požárů následkem nevyčištěných komínů v ČR přibývá

Požárů následkem nevyčištěných komínů v Česku přibývá. Během poslední topné sezóny, tedy od října 2018 do konce března 2019, vyjížděli hasiči k více než tisícovce požárů komínů. Přes opakované varování ze strany kominíků i hasičů toto číslo dlouhodobě neklesá, naopak meziročně mírně roste. Vyplývá to ze statistik hasičů a pojišťoven.

Končící šéf TOP 09 Pospíšil se stal předsedou pražské organizace

Poslanec Evropského parlamentu a dosavadní předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se stal šéfem pražské organizace strany. Rozhodl o tom dnešní sněm organizace v hlavním městě. Pro jeho zvolení hlasovalo 73 z 99 delegátů, sdělila mluvčí TOP 09 Lenka Brandtová. Pospíšil už nebude na listopadovém volebním sněmu TOP 09 obhajovat post předsedy. Jako šéf pražské TOP 09 chce lépe koordinovat práci na magistrátu s aktivitami městských částí, kde má strana silné zastoupení, aby se straně víc dařilo prosazovat programové priority.