Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Přijďte oslavit Večerníčkovy padesátiny do multikina CineStar

 
středa, 13. května 2015, 12:05

Je to neuvěřitelné, ale Večerníček slaví 50. narozeniny! Radost dětem dělá již od roku 1965 a jak to tak vypadá, ještě pěknou řádku let dělat bude. Chcete s ním významné jubileum oslavit? Navštivte v sobotu multikino CineStar. Od devíti hodin se zde uskuteční roadshow s názvem Večerníček na cestách.

O co jde? Každou hodinu (do 18:00) bude promítán 45 minut dlouhý blok Večerníčků. Dopoledne (do 14:00) ve třech sálech, odpoledne ve dvou.

To však není všechno. V pasáži obchodního centra Čtyři Dvory se uskuteční doprovodný program, který zahrnuje fotostěnu pro diváky, výtvarné aktivity (malování, tvoření a skládání večerníčkovských čepic), skládačky z lega a hlavně - svoji účast potvrdil i samotný Večerníček, dále Bob s Bobkem (ti mají vzhledem k mistrovství světa v hokeji náročný program), Jů a Hele, Křemílek a Vochomůrka a dokonce i maxipes Fík! Moderátorem akce bude Slávek Kejklíř.

Vstupné bude zdarma. Je však nutné si dojít na pokladny pro vstupenky (na osobu maximálně čtyři). Lístky nebudou v předprodeji a nebude možné si je předem rezervovat.

Organizátoři upozorňují, že součástí akce bude i výstava obrázků dětí z Dětské kliniky v Českých Budějovicích, které vznikaly v průběhu dvou let. Výtvarná dílka dětem pomáhala překonat těžké chvilky při hospitalizaci. Některé obrázky byly dokonce již k vidění i v Evropském parlamentu v Bruselu. Výstava bude přístupná i o den později, kdy se v multikině uskuteční Dětská neděle s předpremiérou animovaného filmu Hurá na fotbal.

Aby toho nebylo málo, oblíbené večerníčkové postavičky se v sobotu vydají na návštěvu - půjdou potěšit děti v budějcké nemocnici.

Foto: Česká televize

 


 

Kam dál?

Šangri-la, tajemné místo blaženosti, najdete v Jihočeském muzeu

úterý, 12. května 2015, 16:08

Středomoří si vymyslelo bájnou Atlantidu, křesťané posunuli ráj, který si zaslouží až po smrti, na nebesa, ale Himálaj ukrývá sen...

Noc literatury se ve středu uskuteční například v Budějcích, Písku či...

pondělí, 11. května 2015, 15:48

Netradiční čtení na neobvyklých místech. Tak by se dal jednou větou popsat projekt Noc literatury, který se uskuteční ve městech,...

Éru hippies a beatové muziky si připomenete ve Wortnerově domě

pondělí, 11. května 2015, 11:18

Alšova jihočeská galerie připravila pro Jihočechy výstavu, díky které se dostanou do 60. let minulého století. Stovky obalů alb,...

Dopravní podnik připravil unikátní rockový koncert v depu a den...

neděle, 10. května 2015, 17:00

Jedinečný zážitek v podobě rockové party v autobusovém depu připravil českobudějovický dopravní podnik. Koncert se uskuteční v...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.