Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Éru hippies a beatové muziky si připomenete ve Wortnerově domě

pondělí, 11. května 2015, 11:18

Alšova jihočeská galerie připravila pro Jihočechy výstavu, díky které se dostanou do 60. let minulého století. Stovky obalů alb, plakátů, knih a dalších věcí týkajících se jednoho z nejzajímavějších období rockové hudby uvidíte na výstavě s názvem Psychedelia.

Autorem výstavy je sběratel Zdenek Primus, který se proslavil minulým projektem s názvem The Pope Smoked Dope.

Na budějcké expozici se vrátíte do let svého mládí. Zaposloucháte se do hudby, která ovlivnila tehdejší svět. Jimmy Hendrix, The Doors, Frank Zappa a spoustu dalších slavných jmen uvidíte na obalech desek, které jsou poutavě graficky zpracované.

Na výstavě nechybí sekce věnovaná i české rockové scéně. Dobové plakáty, které zvou na akce do pražských klubů, pobaví.

Výstava, kterou nepřekvapivě navštěvuje většina mužského pokolení, je raritou v celé Evropě. Barevné přebaly knih i vinylových desek vás za doprovodu skvělé hudby dostanou do euforie a nebudete chtít výstavu opustit. Možné je i mezi expozicí posedět a zavzpomínat. 

Tvořiví návštěvníci mají prostor se barevně vyjádřit na zdi na dvoře. Domů si můžete odnést stylovou tašku s názvem výstavy, který vznikl odvozeninou žánru psychedelic music, který se pokoušel napodobit změnu mysli po požití drog, či katolog s první odbornou studií na téma psychedelie a Československo.

Galerie také pořádá komentované prohlídky přímo s autorem. Nejbližší můžete absolvovat ve čtvrtek 14. května v 17 hodin. 
Každý čtvrtek je také možnost od 19 hodin zhlédnout projekci filmů. Čtrnáctého května se bude pouštět Perný den od Richarda Lestera.

Výstava bude v Budějcích ke zhlédnutí až do 28. června.

 
 
 


 

Kam dál?

Dopravní podnik připravil unikátní rockový koncert v depu a den...

neděle, 10. května 2015, 17:00

Jedinečný zážitek v podobě rockové party v autobusovém depu připravil českobudějovický dopravní podnik. Koncert se uskuteční v...

Krev, křik raněných, palba... Boj o České Budějovice vzbuzoval nemalé...

pátek, 8. května 2015, 19:49

Je 70 let po válce a v budějckých ulicích opět zuří boje, respektive zuřily... Rána za ránou, křik raněných vojáků, hučení těžké...

Studenti oživí během Budějovického Majálesu bývalou továrnu

pátek, 8. května 2015, 09:36

Studentský festival Budějovický Majáles chystá pro letošní rok výraznou novinku. Organizátoři se rozhodli oživit prostory bývalé...

Milovník hudby Michel si chce poslechnout jedinečnou gramodesku,...

čtvrtek, 7. května 2015, 17:41

Další novinka vstoupila dnes do budějckého Multikina Cinestar. Francouzská komedie s hercem, jenž hrál například v oblíbeném...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.