Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Den v Budvaru nabídne dvě lákavé hudební scény

 
středa, 9. září 2015, 17:41

Ve znamení oslav 120. výročí od založení pivovaru se ponese letošní Den v Budvaru. Akce pro širokou veřejnost se uskuteční v sobotu a nabídne 17 hudebních vystoupení na dvou scénách.

Stodvacáté výročí od založení pivovaru připomíná po celý rok limitovaná edice piva, suvenýry a kulturní akce. Došlo například na vydání knihy o historii nebo na večerní prohlídky pivovaru s hranými scénami v dobových kostýmech. Vrcholem oslav nyní bude Den v Budvaru, který se uskuteční 12. září.

 „Letošní ročník naší tradiční akce Den v Budvaru nabídne mimořádně bohatý program. Na dvou scénách se představí 17 interpretů. Hlavní hvězdou bude legenda české hudební scény mistr Karel Gott s orchestrem Boom Band,“ uvedl manažer promo akcí z Budějovického Budvaru Petr Klein.

Prostor hlavní scény je zastřešen, na místě bude zajištěno občerstvení a zhruba 1000 míst k sezení. Kapacita areálu je ale omezena a očekává se velký zájem o vstupenky, které je možné stále zakoupit v předprodeji v restauraci Masné Krámy, na internetu nebo v Music center České Budějovice.

Ceny vstupenek jsou v předprodeji za 290 korun. Na místě pak budou k mání za 390 korun. Děti do 150 centimetrů mají vstup v doprovodu dospělé osoby zdarma. 

Petr Klein rovněž upozorňuje na speciální výroční pivo. „Z nabídky piva zvláště upozorňuji na čepovaný Výroční speciál. Je to limitovaná edice světlého nefiltrovaného kvasnicového ležáku, který se na podzim postupně objeví v tisícovce českých restaurací,“ dodává. Od 12:00 do 20:00 bude zdarma fungovat kyvadlová doprava z českobudějovického nádraží do pivovaru a zpět.

Den v Budvaru - Budweiser Budvar scéna

12:00 - 13:00: Děda Mládek Illegal Band
13:15 - 13:50: Josef Laufer
14:10 - 14:40: Slza
15:15 - 16:30: Milan Schelinger a Band
17:00 - 18:15: Rozkrock
19:00 - 20:00: Miro Žbirka a Band
20:30 - 21:30: Karel Gott, Boom Band, Dasha, Felix Slováček
21:45 - 22:20: Petra Janů
22:30 - 23:30: Mandrage
00:00   závěrečný ohňostroj 

Pardál scéna

12:00: Narttu
13:15: Törr
14:40: Doga
16:10: Alkehol
17:40: Dymytry
19:15: Škwor
20:40: Harlej
22:20: Arakain

 


 

Kam dál?

Kulturní akce míří do nových prostředí. Klub K2, Vodárna i Velbloud...

úterý, 8. září 2015, 13:14

Kam půjdu tento týden? V úterý do Velblouda na skate-punkovou noc, středa je jasná před sokolovnou, kde zahrají Better Way. Ve...

Hudební klub K2 v novém!

úterý, 8. září 2015, 11:08

V českobudějckém klubu K2 proběhla přes léto rekonstrukce a jeho osmnáctiletá tradice bude pokračovat dále. V historii klubu se...

Kaplice se o víkendu přenesla do dob první republiky

úterý, 8. září 2015, 08:03

Kostýmovaný průvod, nablýskaná auta, slavnostní salva, hudební vystoupení, stánky a spousta zábavy jak pro malé, tak i dospělé....

Dvorní dámy skončily ve vodě. Plavidlo Oldřich II. z Rožmberka...

pondělí, 7. září 2015, 07:38

Bílá paní, Pamela Anderson, Rožmberkové, Pat a Mat, Vosa, Poupata, průvodčí, kočovníci a další se v sobotu plavili na vtipných...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že přijímá pouze hotovost. To není nic neobvyklého. Současný evropský průměr je 23 terminálů na tisíc obyvatel. V Čechách se nyní pohybujeme kolem 21 kusům na tisíc obyvatel. Přesto zaplatit kartou cigarety v trafice nebo potraviny ve vesnické Jednotě je mnohde stále ještě hudbou budoucnosti. A kde platba kartou chybí vám?

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské kanceláře, která řadu měsíců odmítala zlínskému aktivistovi Luďkovi Maděrovi sdělit informace o výši platů hradních úředníků. Napsaly to dnešní Hospodářské noviny (HN). I když ministerstvo mělo podle deníku vymáhat zaplacení částky po skutečném viníkovi, neučinilo tak.