Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Přijďte za Elvise na festivalový karneval v Přeštěnici

 
středa, 6. května 2015, 15:51

Novinkou letošního ročníku Open Air Musicfest Přeštěnice bude festivalový karneval, který organizátoři připravují společně s milevským Maškarním sdružením. Není totiž tajemstvím, že se v nedalekém Milevsku koná každý rok velkolepý maškarní průvod, který drží oficiální český rekord v počtu masek. Tato masopustní veselice bude mít v Přeštěnici letní pokračování.

Na festivalu vznikne divadelní scéna nesoucí název Bakus Stage (podle hlavní postavy maškarního průvodu). Mimochodem návštěvníci si budou moci prohlédnout sochu samotného Bakuse v nadživotní velikosti, která bude u této scény vystavena.
„Rádi bychom návštěvníkům festivalu představili oblíbené milevské maškary a zároveň je vyzvali, aby se do festivalového karnevalu aktivně zapojili,“ vysvětluje Karel Procházka, předseda maškarního sdružení, a dodává: „Prostřednictvím festivalu bychom rádi pozvali všechny na další ročník milevských maškar v roce 2016, na kterém chceme dosáhnout rekordu v počtu tisíc masek.“

Festivalový karneval vypukne v sobotu 27. června od 13:00, kdy se z Přeštěnice vydá průvod rozmanitých masek do festivalového areálu. Od 13:30 pak na hlavní scéně proběhne defilé vybraných masek, následovat bude taneční vystoupení skupin EFK a NRG crew a škola zumby, během které si návštěvníci mohou zacvičit a zatancovat.

Festivalový karneval je součástí sobotního rodinného programu, který bude pokračovat dalšími aktivitami pro děti na zmíněné Bakus Stage. Pořadatelé festivalu vyzývají návštěvníky, aby se připojili do festivalového karnevalu a přišli v maskách a kostýmech. Vítány jsou samozřejmě především ty s hudební tématikou. Účastníci v kostýmech budou mít na místě vstupné za cenu předprodeje na sobotní program. Děti v maskách mají vstup zdarma. 

V pátek 26. června vystoupí na festivalu například Chinaski, Wohnout, Jelen, Mňága a Žďorp, Rybičky 48, E!E a v sobotu 27. června Aneta Langerová, Tata Bojs, Vypsaná Fixa, Horkýže Slíže, Jiří Schmitzer nebo Fast Food Orchestra. Součástí festivalu je bohatý doprovodný program včetně oblíbení soutěžní exhibice bikerů.

Foto: Martin Pelich

PR text

 


 

Kam dál?

Kouzlíte, hrajete na klavír nebo se věnujete jinému umění? Krajinské...

středa, 6. května 2015, 13:54

Umíte něco, čím byste mohli okouzlit ostatní? Jste z Budějc? V tom případě byste se koncem letních prázdnin mohli aktivně...

V sobotu zahraje v Budějcích kapela We On The Moon

úterý, 5. května 2015, 10:14

Májové dovádění je za námi, ale kulturní dračení teprve před námi. Brzy nadejde čas jedné z nejlepších akcí v roce - Majálesu....

Divácky atraktivní Boj o České Budějovice 1945 vypukne u Jihočeského...

pondělí, 4. května 2015, 07:51

Datum 8. května by si měli v kalendáři poznamenat všichni fanoušci vojenské historie. Tento den se totiž rozpoutá Boj o České...

Komedie plná dobře mířených facek. Lehká Isabel se dere na Broadway

čtvrtek, 30. dubna 2015, 15:38

Do budějckého Multikina Cinestar dnes vchází další americká komedie Je prostě báječná. Vypráví o lehké dívce, která si chce...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.