Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kouzlíte, hrajete na klavír nebo se věnujete jinému umění? Krajinské korzo vám dá prostor

 
středa, 6. května 2015, 13:54

Umíte něco, čím byste mohli okouzlit ostatní? Jste z Budějc? V tom případě byste se koncem letních prázdnin mohli aktivně zúčastnit tradičního projektu Město lidem/lidé městu, který se opět uskuteční v Krajinské ulici a na Piaristickém náměstí. Organizátoři nyní nabízejí potenciálním zájemcům prostor k prezentaci.

Vítán je v podstatě každý, kdo něco umí. „A opravdu to nemusí být profesionál,“ upozorňuje Robin Mikušiak z organizačního týmu a dodává: „Rádi bychom oslovili celé věkové spektrum, a tak se nabízí aktivity pro děti, pro děti s rodiči, sportovní ukázka, exhibice, hudební vystoupení kapely či jednotlivce. Své umění může návštěvníkům prezentovat nadějný klavírista, kouzelník, pouliční umělec nebo představitel stand-up comedy. Nemáme skoro žádné mantinely.“

Vítáni jsou i různí výrobci a prodejci. Robin Mikušiak však zdůrazňuje, že je zde kladen velký důraz na kvalitu. Není cílem z akce udělat trhy.

Prostor také mohou dostat místní spolky. „Pokud nějaký spolek předvede taneční vystoupení, nebo práci s dětmi v jejich kroužku, popřípadě divadelní ochotnické představení, bude to přesně ono. Existuje určitě mnoho spolků a souborů, o kterých se moc neví a přitom jsou velmi kvalitní. No a zde o sobě mohou dát velmi nenásilně a přitom účinně vědět,“ říká Robin Mikušiak.

Budějce jsou prioritou

Jaké jsou podmínky? Pořadatelé primárně chtějí, aby akce byla o Budějcích a Budějčácích. „Pokud dále, pak o Jihočeších. Byli bychom rádi, aby se hlásili ti, jež mají vkus, chápou podstatu celého projektu a mohou být přínosem pro program. Těm nejlepším jsme samozřejmě schopni zaplatit i honorář. Finance z budějovického grantu by přece měli skončit zase zpět v Budějcích.“

Letošní ročník se uskuteční v termínu 28. a 29. srpna. Z výše zmíněného vyplývá, že program ještě není uzavřen. „Stále na něm intenzivně pracujeme. Věříme, že je ve městě velká spousta šikovných lidí, kteří mohou ostatním mnoho dát a stanou se součástí programu,“ říká Robin Mikušiak.

Pokud si tedy věříte, neváhejte a organizátorům se přihlaste. Kontakty naleznete na webu www.mestolidemlidemestu.cz.

Dva dny plné kultury a odpočinku

Projekt Město lidem/lidé městu je skutečně jedinečný. Na dva dny se Krajinská ulice mění v kulturní prostředí, ve kterém si můžete užít třeba muziku, divadlo, nebo jen relaxovat. Příjemný odpočinek je jedním z hlavních témat této pouliční slavnosti.

Na Krajinské korzo navazuje o kus dál program na Piaristickém náměstí, kde měl vloni velký úspěch pražský Cirk La Putyka.

Krásným závěrem za minulým ročníkem bylo pouštění lampionů po řece Malši, které zároveň představovalo symbolickou tečku za letními prázdninami.

 


 

Kam dál?

V sobotu zahraje v Budějcích kapela We On The Moon

úterý, 5. května 2015, 10:14

Májové dovádění je za námi, ale kulturní dračení teprve před námi. Brzy nadejde čas jedné z nejlepších akcí v roce - Majálesu....

Divácky atraktivní Boj o České Budějovice 1945 vypukne u Jihočeského...

pondělí, 4. května 2015, 07:51

Datum 8. května by si měli v kalendáři poznamenat všichni fanoušci vojenské historie. Tento den se totiž rozpoutá Boj o České...

Komedie plná dobře mířených facek. Lehká Isabel se dere na Broadway

čtvrtek, 30. dubna 2015, 15:38

Do budějckého Multikina Cinestar dnes vchází další americká komedie Je prostě báječná. Vypráví o lehké dívce, která si chce...

Výročí konce druhé světové války připomene i několik tematických...

čtvrtek, 30. dubna 2015, 07:21

Dobové fotografie, dokumenty, vyhlášky a tak dále nabízí výstava s názvem Kapitoly z války 1939 - 1945, která je od začátku...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Piety za Gotta sledovaly miliony lidí, zvýšily zájem na internetu

Pietní akce k uctění památky zesnulého zpěváka Karla Gotta sledovaly v televizních přenosech miliony diváků. Smuteční rozloučení rovněž výrazně zvýšilo návštěvnost na internetu a internetového zpravodajství, a to až o čtvrtinu. Vyplývá to z informací televizních a internetových společností. Gott zemřel po těžké nemoci 1. října. Dnes se ve svatovítské katedrále konala zádušní mše, v pátek na pražském Žofíně smuteční rozloučení pro veřejnost.

Požárů následkem nevyčištěných komínů v ČR přibývá

Požárů následkem nevyčištěných komínů v Česku přibývá. Během poslední topné sezóny, tedy od října 2018 do konce března 2019, vyjížděli hasiči k více než tisícovce požárů komínů. Přes opakované varování ze strany kominíků i hasičů toto číslo dlouhodobě neklesá, naopak meziročně mírně roste. Vyplývá to ze statistik hasičů a pojišťoven.

Končící šéf TOP 09 Pospíšil se stal předsedou pražské organizace

Poslanec Evropského parlamentu a dosavadní předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se stal šéfem pražské organizace strany. Rozhodl o tom dnešní sněm organizace v hlavním městě. Pro jeho zvolení hlasovalo 73 z 99 delegátů, sdělila mluvčí TOP 09 Lenka Brandtová. Pospíšil už nebude na listopadovém volebním sněmu TOP 09 obhajovat post předsedy. Jako šéf pražské TOP 09 chce lépe koordinovat práci na magistrátu s aktivitami městských částí, kde má strana silné zastoupení, aby se straně víc dařilo prosazovat programové priority.