Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

28. října se bude slavit – na Jihočeských rybářských slavnostech

 
pondělí, 24. října 2011, 15:13

Pátek 28. října 2011 je státním svátkem, slavit bychom měli Den vzniku samostatného Československa. Jihočeši a Budějčáci ale mohou oslavit i jednu z nejstarších jihočeských tradic – rybářství.

Právě 28. říjen je dnem, kdy se bude konat už 5.ročník Jihočeských rybářských slavností. V letošním roce se oblíbená akce koná na hrázi rybníka Bezdrev, který je třetím největším rybníkem v České republice, má rozlohu 450 hektarů a na několika místech je jeho hloubka až 7 metrů. Jihočeské rybářské slavnosti se konají současně s výlovem Bezdreva.

Jihočeské rybářské slavnosti, které pořádá agentura Sinfonie ve spolupráci s Rybářstvím Hluboká nad Vltavou a. s. a městem Hluboká nad Vltavou začínají na hrázi Bezdreva už ráno v 7 hodin, kdy hlubočtí rybáři provedou první zátah výlovu. Od 9. hodin bude vyhrávat dechová hudba Temelín. Od 10 hodin je na programu hlavní, oficiální část slavností, kterou zahájí Vladimír Kaiser, jednatel Rybářství Hluboká a. s . a Tomáš Jirsa, senátor starosta města Hluboká nad Vltavou. Následovat bude program zaměřený na rybářství. Zpracování ryb a rybí speciality návštěvníkům slavností předvede známý kuchař a kulinář Petr Stupka, ryby v mnoha úpravách i další speciality budou k dispozici na stáncích, chybět nebude ani staročeský trh. K poslechu bude kromě dechové hudby Temelín hrát i kapela Globus. A samozřejmě bude na slavnostech také prodej živých ryb, především kaprů, ale i dalších druhů z produkce hlubockého rybářství. V rámci slavností bude také možnost navštívit bezplatně expozici rybářství v Loveckém zámečku Ohrada, který je od hráze Bezdreva vzdálen 4 km. Další příjemný zážitek s rybí vůní a chutí nabízí možnost navštívit některou z mnoha restaurací v Hluboké nad Vltavou, které ve svém menu mají tradiční i neobvyklé speciality z kaprů, candátů, pstruhů nebo štik.

Ostatně – za necelé dva měsíce jsou Vánoce, je nejvyšší čas začít trénovat vybírání rybích kůstek laugh.

 


 

Kam dál?

Premiéra filmu Perfect Days – I ženy mají své dny se blíží

pondělí, 24. října 2011, 11:13

Režisérka filmu Alice Nellis patří k nejvýraznějším osobnostem v české kinematografii. Scénáristka, překladatelka, hudebnice ...

Krásné Jihočešky usilovaly o účast v České Miss

pátek, 21. října 2011, 12:28

S různými pocity přicházely o uplynulém víkendu do budějckého obchodního centra IGY sympatické dívky, aby okouzlily porotu a...

Mladí umělci dostanou od českobudějovické radnice finanční dar

čtvrtek, 20. října 2011, 16:27

Od roku 2001 podporují České Budějovice talenty do 18 let, kteří získali významné ocenění na mezinárodních nebo národních...

Jihočeská skupina Pub Animals má nakročeno na videoklip roku!

čtvrtek, 20. října 2011, 13:41

V úterý 18.10. došlo na internetu k něčemu pozoruhodnému, neuvěřitelnou rychlostí se totiž začal šířit nový videoklip populární...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.