Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zoo Hluboká oslaví Den zvířat, hlavním tématem bude ptactvo

 
středa, 2. října 2019, 17:36

Zoo Hluboká oslaví už tuto sobotu Den zvířat. Od dopoledních hodin bude pro malé i velké návštěvníky připraven program v podobě tvůrčích, soutěžních i vzdělávacích stanovišť. Letošním tématem bude ptactvo, jejich ochrana a co pro ně může každý z nás udělat.

Pracovníci zoologické zahrady seznámí návštěvníky s projektem na ochranu migrujících ptáků (Let o život) a připomenou si končící kampaň na podporu zpěvných ptáků v jihovýchodní Asii (Silent Forest).

Děti budou mít možnost vyrobit si krmítko pro ptáky a dozví se, které potraviny do krmítek patří a které ne. Mezitím si mohou projít ptačí stezku a zasoutěžit si, případně si vyrobit něco na památku v kreativní ptačí dílničce.

Součástí programu bude i přednáška o ptácích jižních Čech, která proběhne ve vzdělávacím centru zoo. V průběhu celé akce budou probíhat oblíbená komentovaná krmení vybraných druhů zvířat (například tygrů, rosomáků, surikat či klokanů). Brány zoologické zahrady se otevřou v deset hodin a program je připraven do čtyř hodin odpoledne.

Světový Den zvířat připadá na 4. října. Oslavy souvisejí s Františkem z Assisi, jehož svátek se připomíná právě tento den. Svatý František proslul svou láskou ke všem stvořením, tedy i ke zvířatům. V ČR se Den zvířat slaví od roku 1994.

Napsal(a) Redakce | Tisková zpráva | Foto zoohluboka.cz
 


 

Kam dál?

V zahradě borovanského kláštera vypuknou Hody s plody podzimu

středa, 2. října 2019, 12:09

Borovany se už tuto sobotu promění v místo, kde se bude hodovat, tvořit a tančit. Na své si přijdou malí i velcí návštěvníci,...

FOTO: Na VŠTE se vrátila Noc vědců. Tisklo se na 3D tiskárně, dělaly...

neděle, 29. září 2019, 20:42

Vědecké pokusy, osobnostní testy nebo znalost cen. To všechno si mohli vychutnat ti, kteří vyrazili v pátek večer na Noc vědců na...

Zelnobraní ve Vidově nabídlo první kysané zelí z letošní úrody

neděle, 29. září 2019, 13:12

Letošní úrodu zelí oslavila obec Vidov na Českobudějovicku. Na tradičním Zelnobraní lidé ochutnali první kysané zelí z hlávek...

Nezlomní. Obecní dům v Praze zahájil jedinečnou výstavu, která...

sobota, 28. září 2019, 11:06

Ojedinělou výstavu připravili k třicátému výročí Sametové revoluce Zuzana a Eugen Brikciusovi ve spolupráci s Alšovou jihočeskou...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera zaznamenala na jatkách ve Všeticích ve středních Čechách brutální zacházení se zvířaty. Případem se už zabývá krajská veterinární správa, kam podnět podalo sdružení Zvířata nejíme, které záběry natočené letos v létě rozeslalo do médií.

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za výroky, které o žurnalistovi pronesl prezident Miloš Zeman. Dnes o tom rozhodl soud, verdikt však není pravomocný. Vnučka Terezie Kaslová nadále trvá na tom, aby omluvu zveřejnilo na webu jak ministerstvo, tak i Hrad. Věc proto bude řešit ještě pražský městský soud. Zeman je ve sporu na vlastní žádost vedlejším účastníkem, k soudnímu jednání ale nechodí.