Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Táborská setkání nabídnou rytíře, fotbal mnichů i Tata Bojs

 
sobota, 14. září 2019, 11:48

V Táboře začaly slavnosti Táborská setkání. Nabídnou rytířský turnaj na koních, středověké ležení i tržiště, dětskou ponožkovou bitvu, ohňovou show, fotbal mnichů i hudební vystoupení, kde se představí Tata Bojs, Queenie nebo Adam Mišík s kapelou. Festivalu se zúčastní více než deset historických souborů a skupin, na programu se podílí přes 1000 účinkujících. Nově se vstupné platí jen na Žižkově náměstí, ostatní program je zdarma. Pořadatelé čekají zhruba 20 tisíc návštěvníků.

„Program přinese nové historické aktivity jako vojenské ležení, kde diváci uvidí, jak válčili husité, seznámí se s jejich zbraněmi, aktivně se zúčastní verbování, výcviku středověké sebeobrany, boje muže proti muži. Nová bude ponožková bitva na louce u Ctiborova mlýna," řekl mluvčí radnice Luboš Dvořák.

Mezi tradice patří noční pochodňový průvod a kostýmovaný průvod, jarmark, rytířský turnaj, středověký špitál, žebrácká ulička, tržiště i ohňostroj. Lidé nakoupí u více než 200 stánků, novinkou budou vratné plastové kelímky. V neděli 15. září bude den otevřených dveří památek.

V hudební části 28. ročníku akce zahrají Richard Müller, Gipsy.cz, Tata Bojs, Adam Mišík nebo minus123minut, vystoupí i pěvecké soubory. Teen zóna pro mladé diváky zahrne soutěže, autogramiády nebo exhibice BMX kol.

Náklady na slavnosti jsou téměř šest milionů korun. Podrobný program je na webu.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

FOTO: Stromboli jsou v ohromné formě. Z nasazení Báry Basikové se v...

čtvrtek, 12. září 2019, 13:12

Stromboli včera dorazili do Písku a rovnou na úvod upozorňuji, že tento text bude plný superlativ… Ono to u této kapely ani jinak...

Ahoj Việt Nam: Festival vietnamských chutí se znovu hlásí o slovo

středa, 11. září 2019, 10:14

Festival vietnamské kultury a gastronomie Ahoj Việt Nam se na budějcké náměstí blíží mílovými kroky. V rámci bohatého programu se...

Otáčivé hlediště v Krumlově přilákalo rekordní počet diváků

pondělí, 9. září 2019, 19:04

Jihočeské divadlo přilákalo letos na otáčivé hlediště v Českém Krumlově skoro 50 tisíc diváků, meziročně o 2631 víc. Tržby z...

Festival Voda Moře Oceány: Zvítězí doba plastová?

pondělí, 9. září 2019, 16:28

Stále aktuálnější problém znečištění oceánů bude hlavním tématem 16. ročníku Mezinárodního filmového festivalu...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.