Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Ve Vyšším Brodě se na Vltavu vydala kuriózní plavidla

 
sobota, 7. září 2019, 17:12

Jen díky spolupráci s Povodím Vltavy, které krátkodobě zvýšilo průtok v řece Vltavě, mohla dnes na hladinu řeky vyrazit kuriózní plavidla. Ve Vyšším Brodě řeku splouvají pravidelně už 47 let. Je potřebný průtok alespoň 15 metrů krychlových za vteřinu, řekl organizátor plavby Karel Troják.

Byl by to velký problém, každoročně si žádáme na povodí o zvýšený průtok, protože jinak bychom měli s průjezdností problém. Jsou místa, kde by to ty vory těžko projížděly a zůstávaly by na kamenech,“ dodal.

Letos se na start desetikilometrové plavby vydalo devět plavidel. Podle Trojáka posádky neodradilo ani deštivé a mlhavé počasí. Víc než pro dvacetitisícovou odměnu pluly i přes tři jezy pro zábavu svou i diváků.

V posledních letech je možné ve Vyšším Brodě obvykle vidět plout deset až 16 plavidel. Zájem býval v minulosti vyšší. Úbytek je podle Trojáka důsledkem toho, že podobných akcí přibývá. „Před 47 lety jsme byli jediní, jezdili k nám i z Ostravska, ale teď už je různých plaveb po regionech hodně, jen v jižních Čechách jich máme asi pět nebo šest,“ řekl Troják.

Dvacetitisícovou odměnu si podle něho ještě nikdo z plavby neodnesl. I když vyhrál, peníze ihned poukázal na dobrou věc. „Přímo na místě už obyčejně posádky ví, kam by ty peníze daly. Většinou putují postiženým nebo na nějaké centrum v Českých Budějovicích, které se věnuje dětským chorobám,“ dodal Troják.

Napsal(a) ČTK | Foto Alena Voglová
 


 

Kam dál?

SOUTĚŽ: Metropol uvede bláznivou komedii Klíče na neděli

pátek, 6. září 2019, 12:53

Populární herecké osobnosti jako Ivanu Andrdlovou, Vlastu Žehrovou nebo Mahulenu Bočanovou budete moci zhlédnout v bláznivé...

K otáčivému hledišti nesmí jezdit autobusy, senioři musí pěšky

pátek, 6. září 2019, 10:06

Město Český Krumlov zakázalo vjezd autobusů nahoru k otáčivému hledišti v zámecké zahradě, kde hraje letní představení Jihočeské...

U hlubocké zoo budou znovu dřevěné sochy. Uvidíte housenku, berušku...

středa, 4. září 2019, 12:52

I v letošním roce probíhá před areálem Jihočeské zoologické zahrady v Hluboké nad Vltavou druhý ročník dřevosochařského sympozia...

Kulinářský zážitek, lákavé workshopy a pestrý pódiový program. Blíží...

úterý, 3. září 2019, 13:34

V sobotu 21. září se náměstí Přemysla Otakara II. zaplní návštěvníky festivalu Ahoj Việt Nam, který již druhým rokem přináší...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.