Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Do Budějc se vrací královské Slavnosti železné a zlaté

 
pondělí, 2. září 2019, 11:56

Do Českých Budějovic se po dvou letech vrací dvoudenní Slavnosti železné a zlaté České Budějovice 2019, jediná královská slavnost v jižních Čechách. V pořadí již třetí slavnosti se uskuteční v pátek a sobotu 6. a 7. září na třech lokalitách centra Českých Budějovic – na Piaristickém náměstí, Zátkově nábřeží a Sokolském ostrově.

Akce začne v pátek večer na Piaristickém náměstí, kde na návštěvníky čeká několik desítek ukázek starých řemesel a dobový doprovodný program. Atmosféru středověké tržnice budou moci návštěvníci zažít i v sobotu, kdy se program rozšíří i na Zátkovo nábřeží a Sokolský ostrov.

Nábřeží bude patřit slavným osobnostem, které výrazně ovlivnily historii, vývoj a věhlas města od gotiky po 20. století. Kolem řeky návštěvníci potkají například purkmistra Ondřeje Puklice ze Vztuh, italského stavitele Vincence Vogarelliho, mincmistra Tobiase Gebharta, továrníka Carla von Hardmutha, advokáta Augusta Zátku, velkoobchodníka Leopolda Hájíčka nebo světoznámou operní pěvkyni Emu Destinnovou.

Nejvýraznější částí slavností je však program na Sokolském ostrově, kde jsou pro návštěvníky připraveny rytířské turnaje s koňmi, soutěžní klání a mnoho stylových historických her pro rodiny s dětmi. Program za slepým ramenem začne ve čtyři hodiny odpoledne příjezdem krále Přemysla Otakara II. s družinou a velkolepý den zakončí ohňová show v půl osmé večer.

Více informací naleznete na facebookovém profilu Železné a zlaté České Budějovice nebo webových stránkách.

 


 

Kam dál?

FOTO: Plné ulice, skvělé jídlo a pití, nabitý program. Prázdniny...

neděle, 1. září 2019, 09:00

Už tradičně je konec prázdnin ve znamení multižánrového festivalu Město lidem, lidé městu. I díky krásnému počasí přilákaly...

Tradiční Lišovské slavnosti opět nabízí bohatý program

pátek, 30. srpna 2019, 16:06

Lišovské slavnosti patří již mnoho let k největší kulturní akci města Lišov. Je to vždy den plný hudby a příjemných setkání. Ve...

FOTO: Xavier Baumaxa bavil Budějčáky. Někteří až slzeli smíchy

pátek, 30. srpna 2019, 14:52

Xavier Baumaxa je jedinečný zjev tuzemské písničkářské scény. Nebo spíše čerstvý vítr. . . U budějcké Slavie, kde ve čtvrtek 29....

Město lidem, lidé městu: Jaké je organizovat akci pro 20 tisíc lidí?

středa, 28. srpna 2019, 18:03

Další ročník oblíbeného festivalu Město lidem, lidé městu už klepe na dveře. V rozhovoru s Robinem Mikušiakem se dozvíte...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.