Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Tradiční Lišovské slavnosti opět nabízí bohatý program

 
pátek, 30. srpna 2019, 16:06

Lišovské slavnosti patří již mnoho let k největší kulturní akci města Lišov. Je to vždy den plný hudby a příjemných setkání. Ve společnosti všech hudebních žánrů a třeba i se sklenkou vína si užijete pohodový a klidný den. Přijďte si v sobotu 7. září na velký lišovský mejdan. Vstup na tuto velkolepou akci je zdarma.

Již od roku 2004, kdy město Lišov slavilo 670 let od první písemné zmínky, se ve městě konají pravidelně každý druhý víkend v září Lišovské slavnosti. I když se ve stejném termínu v okolních městech pořádají podobné akce, do Lišova si návštěvníci vždy cestu najdou.

Již mnoho měsíců dopředu, se připravuje kulturní program tak, aby v něm byly zastoupeny všechny hudební žánry. Na své si přijdou milovníci dechovky, popu, ale i pořádného rocku. V minulých letech do Lišova zavítaly například kapely HE BAND, Beatles Revival, YO YO BAND a v loňském roce nezapomenutelní QUEENIE. Nesmí se zapomenout i na nejmenší návštěvníky. Ti se mohou vyřádit na skákacím hradu a při hrách ukázat svoji zručnost a dovednost. Na své si přijdou i milovníci dobrého jídla a pití.

Lišovské slavnosti 2019 v letošním roce opět zahájí svým vystoupením děti ze ZŠ a MŠ Lišov dále se představí folklórní soubor Lišováček, Jihočeská Podhoranka, Shellou Band, EN.DRU, Jakub Děkan a vše zakončí Argema. Krásnou tečku udělá ohňostroj.

Otevřeno bude zdarma i Muzeum F. M. Čapka. V zahradě Schwarzenberského špitálu bude k vidění ukázka řemesel a historická střelnice. Je připraven bohatý kulturní program, a proto neváhejte a přijďte si užít do Lišova pěknou sobotu.  

Štítky Lišov, slavnosti, kultura,

 


 

Kam dál?

FOTO: Xavier Baumaxa bavil Budějčáky. Někteří až slzeli smíchy

pátek, 30. srpna 2019, 14:52

Xavier Baumaxa je jedinečný zjev tuzemské písničkářské scény. Nebo spíše čerstvý vítr. . . U budějcké Slavie, kde ve čtvrtek 29....

Město lidem, lidé městu: Jaké je organizovat akci pro 20 tisíc lidí?

středa, 28. srpna 2019, 18:03

Další ročník oblíbeného festivalu Město lidem, lidé městu už klepe na dveře. V rozhovoru s Robinem Mikušiakem se dozvíte...

David Koller poprvé zahraje na Holkově. Jako support vystoupí Pokáč

středa, 28. srpna 2019, 15:51

Na jedné straně legenda, která psala dějiny tuzemské hudby, na straně druhé jedinečný písničkář, jenž oslovuje především mladou...

Na vimperském zámku odkryli výjimečný malovaný záklopový strop ze 17....

středa, 28. srpna 2019, 14:32

Jedna z nejočekávanějších chvil současné obnovy Horního zámku přišla na řadu v pondělí. Po zhruba 160 letech restaurátoři odkryli...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany, řekl novinářům ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Návrh na zrušení 17 z 26 organizací v Ostravě předložila moravskoslezská ČSSD, zdůvodnila ho špatným výsledkem strany v posledních komunálních volbách a obavou, že mají mezi členy takzvané černé duše. Ostravská ČSSD tvrzení označila za účelová, její předsedkyně Jana Vajdíková řekla, že většina z 293 dotčených členů do jiných organizací jít nechce, a strana tak zřejmě ve městě ztratí většinu členů.

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a drog k ekonomické trestné činnosti. Mafie se nyní vedle tradiční kriminality zabývají zejména praním špinavých peněz, daňovými podvody, zneužíváním dotací, zakládáním fiktivních firem či manipulacím s tendry, řekl ředitel Institutu pro kriminologii a sociální prevenci (IKSP) Miroslav Scheinost. K ruským a ukrajinským skupinám, které v ČR působí podle institutu v podstatě již od sametové revoluce, přibyly záhy české a po roce 2000 i albánské a vietnamské gangy.