Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Festival Houpačka se i letos povedl. Výtěžek bude opět rekordní

 
úterý, 20. srpna 2019, 17:33

V sobotu 17. srpna proběhl ve Velešíně už 7. ročník charitativního a multižánrového festivalu Houpačka, který organizuje spolek 2/4. Festival byl zahájen benefičním během, na kterém startovalo bezmála 200 běžců. Podpořit děti se vzácným metabolickým onemocněním, kterým bude letošní výtěžek určen, přišlo přes tisíc návštěvníků včetně těch dětských a vytvořili fantastickou atmosféru.

Počasí Houpačce přálo, a tak si mohli návštěvníci den plný hudby, exhibicí, workshopů, prezentací, benefičního prodeje a atrakcí pro velké i malé, užít naplno.

V hudební části si diváci užili vystoupení anglického bluesmena Justina Lavashe, saxofonové duo Swings a jejich swingové hity. Večer pak zahráli stoner rockové The Atavists a po nich očekávaný hřeb večera populární alternativní kapely Zrní. Celý festival pak zakončil elektronický objev roku duo Himalayan Dalai Lama.

„Houpačkáři“ se seznámili s činností neziskových organizací Amnesty internetional, Spolku METODĚJ, který zaštiťuje děti a rodiny se vzácným metabolickým onemocněním, Psí útulek města Český Krumlov a dalších.

Dovádění dětí na atrakcí a nákupy v benefičních stáncích, proložilo exhibiční vystoupení biker trialového dua DMJ show a kouzelníka s jojem Yoyo boys či vystoupení tanečního tělesa Aiwa tribe.

„Je potřeba ještě dokončit nezbytnou agendu a vyúčtování, ale už nyní se troufáme tvrdit, že tento ročník opět dosáhne na rekordní výtěžek a částka 416 tisíc korun, kterou se houpačce podařilo za 6 ročníků vytěžit a výrazně tak zlepšit kvalitu života „vzácných“ dětí, se výrazně navýší. Spolek 2/4 by chtěl tímto poděkovat všem partnerům festivalu a všem těm, kteří nabídli nezištnou pomoc. Děkujeme! Bez vás by to nešlo,“ uzavírá předseda spolku 2/4 Kamil Zeman.

 


 

Kam dál?

FOTO: Burácejícím traktorům fandily v Dráchově stovky lidí

neděle, 18. srpna 2019, 19:33

Traktoriády jsou oblíbené, o čemž svědčí vysoké návštěvnosti těchto akcí. Sobotní odpoledne v Dráchově na Táborsku nebylo jiné....

Hudební festival v Českém Krumlově 2019 rekapituluje: 23 koncertů, 21...

pátek, 16. srpna 2019, 17:34

Letošní 28. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov během tří prázdninových týdnů od 19. července do 10. srpna...

SOUTĚŽ: Krásnou hornorakouskou výstavu Bio.Garten.Eden se vyplatí...

čtvrtek, 15. srpna 2019, 11:43

Desetitisíce květin a rostlin, šest tisíc metrů čtverečních květinových ploch, přes pětadvacet zahrad. . . Sedmý ročník...

O letní kina je na jihu Čech zájem, na provoz si ale nevydělají

středa, 14. srpna 2019, 17:31

Zájem o letní kina je letos v Jihočeském kraji větší či srovnatelný s minulými lety, přesto si na provoz nevydělají. S...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Fiala navrhl schůzku opozice kvůli posledním Zemanovým výrokům

Předseda ODS Petr Fiala navrhl šéfům ostatních opozičních stran s výjimkou SPD schůzku před úterním jednáním Sněmovny. Chce s nimi řešit společný postup s ohledem na postoj prezidenta Miloše Zemana ke kauze Čapí hnízdo. Prezident ve čtvrtek řekl, že pokud nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman obnoví trestní stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO), využije svého ústavního práva abolice a trestní stíhání zastaví.

Teplota na Šumavě klesla k minus osmi stupňům, v platnosti je další výstraha

Česká republika má za sebou další mrazivé ráno. Na Šumavě se rtuť teploměru zastavila na minus osmi stupních. Český hydrometeorologický ústav vydal včera před mrazem výstrahu - může totiž způsobit škody na nesklizených zemědělských plodinách.

Babiš považuje za zbytečnou diskusi, zda by podepsal abolici

Premiér Andrej Babiš (ANO) považuje za zbytečnou diskusi, zda by pode požadavků ústavy podepsal případné rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana, kterým by hlava státu zastavila Babišovo stíhání v případu Čapího hnízda. Zeman ve čtvrtek oznámil, že by o takzvané abolici rozhodl, pokud by bylo pravomocně zastavené stíhání obnoveno. Babiš řekl rádiu Impuls, že by jen komentoval nesmyslné spekulace, protože trestní stíhání bylo zastaveno a žádný trestný čin se nestal.