Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Burácejícím traktorům fandily v Dráchově stovky lidí

 
neděle, 18. srpna 2019, 19:33

Traktoriády jsou oblíbené, o čemž svědčí vysoké návštěvnosti těchto akcí. Sobotní odpoledne v Dráchově na Táborsku nebylo jiné. Plná louka zaparkovaných aut ze všech možných regionů, stovky diváků, celá řada natěšených traktoristů. . . Dráchovská traktoriáda opět zaválela!

Ono se vlastně není ani čemu divit, protože je to fajnová podívaná pro celé rodiny. Rodičům se tají dech při náročných disciplínách a děti se blaženě culí, když se mohou posadit za volant těžkých strojů. A když už mrňouse traktory omrzí, je možné se jít vyskákat do nafukovacího hradu nebo si dát nějakou dobrotu.

Snad jen škoda, že trasa závodu v Dráchově vede pod silnicí, kde je omezený výhled. Radost z toho určitě nemají ani samotní řidiči, kteří obcí projíždějí, protože lidé přihlížející soutěži ze  silnice neradi opouštějí své místo. Každopádně je faktem, že když už si člověk fajn flek ukořistí, naskytneme se mu parádní pohled na traktory, které se perou s nemilosrdným povrchem. A že některé stroje byly na pokraji svých sil. . .

Počasí přálo, nálada byla příjemná, další ročník traktoriády v Dráchově se prostě povedl.

 


 

Kam dál?

Hudební festival v Českém Krumlově 2019 rekapituluje: 23 koncertů, 21...

pátek, 16. srpna 2019, 17:34

Letošní 28. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov během tří prázdninových týdnů od 19. července do 10. srpna...

SOUTĚŽ: Krásnou hornorakouskou výstavu Bio.Garten.Eden se vyplatí...

čtvrtek, 15. srpna 2019, 11:43

Desetitisíce květin a rostlin, šest tisíc metrů čtverečních květinových ploch, přes pětadvacet zahrad. . . Sedmý ročník...

O letní kina je na jihu Čech zájem, na provoz si ale nevydělají

středa, 14. srpna 2019, 17:31

Zájem o letní kina je letos v Jihočeském kraji větší či srovnatelný s minulými lety, přesto si na provoz nevydělají. S...

Křemži napadli zapáchající zombie. Problém vyřešili Shitbusters

středa, 14. srpna 2019, 16:08

Jihočeští Gutalax mají nový klip. . . A jak je u nich zvykem, opět je to vtipná paráda. Tentokrát ve videu muzikanti bojují se...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.