Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

O letní kina je na jihu Čech zájem, na provoz si ale nevydělají

 
středa, 14. srpna 2019, 17:31

Zájem o letní kina je letos v Jihočeském kraji větší či srovnatelný s minulými lety, přesto si na provoz nevydělají. S financováním jim proto pomáhají města. Jedním z důvodů pro zachování jejich provozu je především jejich obliba mezi diváky.

Jedno z letních kin na jihu Čech, které provozuje soukromá osoba, najdou návštěvníci v Černé v Pošumaví na Českokrumlovsku. „Letos je o naše letní kino zájem opravdu veliký. Provozujeme ho již šestým rokem a návštěvnost každý rok exponenciálně roste. Očekáváme, že toto léto bude opět rekordní. K jeho provozu nás motivuje hlavně to, že máme rádi filmy a věříme, že návštěva toho pravého letního kina je pro mnohé nezapomenutelný zážitek,“ řekl provozovatel kina Miroslav Lavička. Na jeho provoz přispívá město, bez něj by kino podle Lavičky nemohlo fungovat kvůli vysokým nákladům na provoz a údržbu.

Další soukromé letní kino je v Českých Budějovicích. Nachází se v parku Háječek u zimního stadionu nedaleko centra. Promítá filmy od 7. července takřka každý den. Zastupitelé města letos kinu udělili dotaci 600 tisíc korun. Lístek na jedno promítání díky ní stojí 50 korun. Bez dotace by bylo vstupné vyšší. Za měsíc jej v průměru navštíví přibližně 3 tisíce lidí.

Městem provozované letní kino je v Jihočeském kraji například v Horní Plané na Českokrumlovsku. Zde je o něj letos zájem srovnatelný s loňským rokem. „Návštěvnost ovlivňuje úspěšnost promítaného snímku a počasí. Někdy tak přijde více lidí a jindy zase jen pár jednotlivců,“ uvedla ředitelka místního Kulturního a informačního centra Lucie Roubínová. Ani zde si na svůj provoz kino samo nevydělá.

Specifický provoz má letní kino ve Strakonicích, které provozuje Městské kulturní středisko. „Letní kino nemáme digitalizované. Hrajeme tak kopie 35 mm, takže výběr filmů je omezený. Kino navštěvuje okolo 150 až 200 diváků na představení, vstupné nevybíráme,“ uvedla Jaroslava Bernasová ze strakonického kulturního střediska.

Napsal(a) ČTK
 


 

Kam dál?

Křemži napadli zapáchající zombie. Problém vyřešili Shitbusters

středa, 14. srpna 2019, 16:08

Jihočeští Gutalax mají nový klip. . . A jak je u nich zvykem, opět je to vtipná paráda. Tentokrát ve videu muzikanti bojují se...

FOTO: Lenka Dusilová v Budějcích čarovala se zvuky

středa, 14. srpna 2019, 10:51

Lenka Dusilová je jedinečná umělkyně. Rozkročená mezi žánry, neustále rozšiřující svůj hudební vesmír. . . Kdo v úterý 13. srpna...

Zámek v Hradci má obnovené arkády, v zahradě má být ráj

pondělí, 12. srpna 2019, 09:23

Památkáři na zámku v Jindřichově Hradci dokončili téměř dvouletou obnovu arkád v zahradě u pavilonu Rondel. Arkády mají původní...

FOTO: Na Piaristickém náměstí proběhl devátý ročník jihočeského...

neděle, 11. srpna 2019, 15:52

Již devátý ročník oblíbeného jihočeského jazzového festivalu mohli o proběhlém víkendu zakusit nejen obyvatelé Českých Budějovic....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Zeman: Nemocnice ve čtvrtek zveřejní moji zdravotní dokumentaci

Ředitel Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) Miroslav Zavoral ve čtvrtek zveřejní kompletní zdravotní dokumentaci prezidenta Miloše Zemana. Při odchodu z Poslanecké sněmovny to dnes Zeman řekl novinářům. Zopakoval, že nemá jiný zdravotní problém než bolavé nohy, a na dotaz novináře doplnil, že nemíní kvůli svému zdravotnímu stavu skončit ve funkci.

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Prezident Miloš Zeman dorazil dnes dopoledne do Poslanecké sněmovny. Před poslanci hodlá podpořit návrh státního rozpočtu na příští rok, který vláda připravila se schodkem 40 miliard. Opozice návrh kritizuje a navržený deficit označuje za příliš vysoký. Zeman už dříve řekl, že návrh podporuje a pokud v něm Sněmovna při projednávání neudělá zásadní změny, je připraven zákon o státním rozpočtu podepsat.

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.