Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Hudební festival v Krumlově přilákal přes dvacet tisíc diváků

 
neděle, 11. srpna 2019, 09:52

Závěrečným operním galakoncertem včera skončil Mezinárodní hudební festival Český Krumlov. Přehlídka nabídla od 19. července do 10. srpna 23 koncertů, vokální skupinu Take 6, barokní operu od Händela i české interprety. Podle pořadatelů přilákal 28. ročník akce přes dvacet tisíc diváků. K novinkám patřila filmová promítání, na vybrané koncerty dopravoval festival návštěvníky autobusem zdarma, aby šetřil životní prostředí.

Koncerty byly obsazené diváky z 91,2 procenta. Nejvíc, přes 2000, jich přišlo na symfonickou poctu zpěvákovi Michaelu Jacksonovi, kdy sólisty včetně zpěvačky Dashi doprovázela v Pivovarské zahradě Filharmonie Hradec Králové a Moondance Orchestra.

S letošním ročníkem je Boháč spokojený. Umělecká úroveň koncertů byla, jak řekl, na vrcholné úrovni, akci provázel divácký zájem a při koncertech téměř nepršelo. Koncerty na MHF byly v Pivovarské zahradě, Zámecké zahradě a jízdárně, Maškarním sále, barokním divadle i boletickém kostele.

Pořadatelé jíž připravují 29. ročník. Jeho zahájení bude v anglickém parku, který je součástí zámecké zahrady. Na jubilejní 30. ročník by mohl přijet operní pěvec Plácido Domingo. Vedení MHF s ním jedná. Domingo na festivalu zpíval v roce 2011.

MHF od loňska spolupracuje s pražskou ZUŠ Jaroslava Ježka pro zrakově postižené studenty. Letos šla pětikoruna z každé zakoupené vstupenky na nákup not v Braillově písmu pro tuto školu. Zatím se vybralo 52 180 korun. Rozpočet festivalu byl letos 38,6 milionu korun. Loni akce přilákala téměř 21 tisíc lidí.

Festival kromě 23 letošních koncertů připravil také rozmanitý doprovodný program – nejen pro festivalové diváky: promítání českých i zahraničních filmů a dokumentů, relaxační cvičení za doprovodu harfy či setkání s členy arménského souboru The Naghash Ensemble. Festivalovou atmosféru zpestřili i muzikanti v ulicích města.

MHF Český Krumlov letos představil celou řadu novinek, mimo jiné zvýhodněné vstupné pro seniory nad 65 let, pro žáky a učitele ZUŠ Český Krumlov, pro čtenáře Městské knihovny v Českém Krumlově a pro všechny zájemce z Krumlova a sousedních obcí. Doprava návštěvníků na vybrané koncerty autobusem zdarma, Český Krumlov Card pro diváky jedoucí na víkendové koncerty z Prahy vlakem, festivalový shuttle servis elektronickými auty e-tron a další aktivity.

Již nyní organizátoři festivalu připravují nový atraktivní program pro příští ročník, spolu s dalšími novinkami.

Napsal(a) Redakce, ČTK | Foto festivalkrumlov.cz
 


 

Kam dál?

Boršovské slavnosti s Queenie

čtvrtek, 8. srpna 2019, 17:20

Na konci srpna ožije levý břeh Vltavy již podeváté Boršovskými slavnostmi, což je odpoledne plné pohodové zábavy, dobrého jídla a...

Audiovizuální show připomene obec zatopenou lipenskou přehradou

čtvrtek, 8. srpna 2019, 13:04

Obraz na hladině lipenské přehrady na ploše tisíc metrů čtverečních připomene obec Dolní Vltavice, která byla na přelomu 50. a...

Jihočeská intermezza pokračuje. Balada pro banditu vyráží na zámek...

středa, 7. srpna 2019, 16:09

Druhý ročník festivalu Jihočeská intermezza pokračuje a tento čtvrtek zavítá s oblíbenou koncertní verzí Balady pro banditu na...

Charitativní festival Houpačka letos pomůže Aničce, Viktorovi a...

středa, 7. srpna 2019, 10:43

Spolek 2/4 připravuje již 7. ročník charitativního a multižánrového festivalu „HOUPAČKA 2019...aneb my vám-vy nám“. Letos se...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Fischer apeloval na Čínu, aby se v Hongkongu zdržela násilí

Předseda senátního zahraničního výboru Pavel Fischer (nestraník) apeloval na Čínu, aby se v situaci kolem protestů v Hongkongu zdržela násilí a hledala smír. Uvedl to v otevřeném dopisu, který dnes odeslal čínskému velvyslanci v Praze Čang Ťien-minovi. Možné nasazení armády proti demonstrantům srovnal s invazí vojsk Varšavské smlouvy do Československa v roce 1968.

V Jablonci odvolali náměstka a člena rady města, koalice se rozpadla

Ve čtvrtek probíhalo na jablonecké radnici mimořádné zastupitelstvo. Při něm došlo k rozpadu současné koalice, a to zejména kvůli sporu o střet zájmů primátora Milana Kroupy. Zároveň se jedná o první případ rozpadu koalice na úrovni statutárních měst od loňských voleb.

(NE)OBYČEJNÍ: Jsem amatér, fotím si jen pro radost, říká známý Budějčák Tomáši Fotím Nakaši

Snad každý v Budějcích zná jeho fotografie z jižních Čech. Jeho snímky získávají na Facebooku stovky lajků. Řeč není o nikom jiném, než o Budějčákovi, který si říká „Tomáši Fotím Nakaši“. Na kaši prý nefotí a z fotek bude i letos tvořit kalendář.