Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Mezinárodní hudební festival je v polovině. Nabídne arménskou hudbu a muzikálové melodie

 
čtvrtek, 1. srpna 2019, 10:44

Koncerty MHF Český Krumlov v uplynulém týdnu přinesly divákům celou řadu zážitků. V Maškarním sále zazněla hudba i recitace v podání Prague Philharmonia Wind Quintet a Jana Čenského, ve stejných prostorách vystoupilo i španělské klavírní trio Bacarisse. Program dalších dvou dnů se nesl ve znamení baroka.

V zámeckém Barokním divadle diváky nadchla dvě představení Händelovy opery-baletu Terpsichora, na respiriu před Zámeckou jízdárnou vystoupil s díly barokních skladatelů soubor Barocco sempre giovane se sólistkami Kristýnou Kůstkovou a Nikolou Uramovou.

Zcela zaplněná Pivovarská zahrada vzdala poctu králi popu v projektu Michael Jackson Symphony. Vystoupila Filharmonie Hradec Králové spolu s Moondance Orchestra a sólisty Dashou, N. Wepperovou, D. Kollárem a D. Markem, dirigentské taktovky se chopil Martin Kumžák. V nedělním dopoledni pak Karel Martínek rozezněl varhany Klášterního kostela.

Už dnes se uskuteční koncert s názvem Hudba bez hranic – skladatelé tří národů v podání houslisty Vahida Khadem-Missagha a komorního orchestru Allegro Vivo Chamber Orchestra z Rakouska. V Pivovarské zahradě je připraven koncert zpěvačky a kytaristky Lenky Filipové s hosty a se smyčcovým oktetem Brno Strings.

Pátek 2. srpna přinese spojení klasické a arménské lidové hudby s energií rocku a jazzu – arménští zpěváci a instrumentalisté ze souboru The Naghash Ensemble spojí síly se smyčcovou sekcí Jihočeské filharmonie v projektu „Songs of Exile“ v Zámecké jízdárně.

Na oblíbený koncert muzikálových melodií, tentokrát s názvem Broadway meets Broadway, se mohou diváci těšit v sobotu. Vystoupí američtí zpěváci Capathia Jenkins a Hugh Panaro spolu s českými kolegy Michaelou Gemrotovou a Marianem Vojtkem za doprovodu Severočeské filharmonie Teplice.

Novým koncertním prostorem festivalu je kostel sv. Mikuláše ve vojenském újezdu v Boleticích, kde se 4. srpna odehrají dva koncerty k 30. výročí pádu železné opony. Písničkář Petr Samšuk zahraje v prostoru před kostelem písně Karla Kryla a poté se v interiéru kostela, který je nejstarší sakrální stavbou jižních Čech, odehraje večer duchovní hudby s recitací: ženský vokální soubor Schola Benedicta spolu s hercem Jakubem Doubravou přiblíží osobnost panovníka Václava II., který významně přispěl k obnovení a kontinuitě českého státu.

Letošní ročník festivalu vyvrcholí Operním galakoncertem, který nabídne, jak název prozrazuje, „To nejlepší ze světové opery“. V podání sólistů Adriany Kučerové, Štěpánky Pučálkové, Richarda Troxella a Borise Prýgla zazní slavné árie z oper Figarova svatba, Don Giovanni, Lazebník sevillský, La Traviata, Carmen, Rigoletto a dalších. Renomované pěvce doprovodí PKF – Prague Philharmonia pod taktovkou Leoše Svárovského. Závěrečný galavečer se odehraje pod širým nebem v kouzelné atmosféře Pivovarské zahrady. 

Pokračuje také doprovodný program festivalu – promítání filmů v Klášterní a v Pivovarské zahradě a další aktivity. Informace najdete na webu.

Vstupenky na všechny festivalové koncerty jsou v prodeji on-line na www.ticketstream.cz a www.festivalkrumlov.cz nebo v pobočkách společnosti Ticketstream po celé republice a Infocentru v Českém Krumlově.

 


 

Kam dál?

SOUTĚŽ: Metropol uvede českou divadelní komedii s Petrem Nárožným

středa, 31. července 2019, 18:07

Sídlo britského premiéra zasáhne rodinná bomba. Vláda Jejího Veličenstva se chystá rázně zatočit se zábavním průmyslem a...

Hudební festival Hrady CZ po Švihově putuje na Rožmberk nad Vltavou

středa, 31. července 2019, 10:13

Patnáctý ročník festivalu Hrady CZ po Točníku, Kunětické hoře a Švihově putuje v pátek a sobotu 2. a 3. srpna na hrad Rožmberk...

Vyšší skoky, zahraniční hvězdy a spousta zážitků. Highjump...

úterý, 30. července 2019, 11:55

Největší cliffdivingový meeting střední Evropy, přední světoví skokani ze světové série, česká skokanská elita, nabušený hudební...

Selské slavnosti v Holašovicích navštívilo více než čtrnáct tisíc lidí

neděle, 28. července 2019, 18:43

Více než tři stovky účinkujících se vystřídaly během tří dnů v Holašovicích na Českobudějovicku, kde dnes skončily třídenní...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Vedení ČSSD odmítlo odchod z vlády Andreje Babiše

Předsednictvo ČSSD dnes nepodpořilo odchod strany z vlády. Pro opuštění kabinetu hlasovalo 11 ze 42 přítomných představitelů vedení sociální demokracie. Po jednání předsednictva to novinářům řekl předseda sociální demokracie Jan Hamáček. Pro odchod z koaliční vlády s hnutím ANO podle něj nehlasoval nikdo z užšího stranického vedení.

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

Největší tuzemská telekomunikační firma O2 požaduje od státu 106 milionů korun za poskytování univerzální služby a levnějšího volání pro zdravotně postižené za loňský rok. Nárokované částky prověří Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Úřad to uvedl na svém webu.

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Módní oblečení značky Orsay uhrazené platební kartou Mastercard nebo Maestro je od 22. srpna až do poloviny září mimořádně dostupnější. Stačí být členem věrnostního program Priceless Specials a získat dvojnásobně navýšený cashback v hodnotě 10 procent z každého nákupu u Orsay, partnera programu.