Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Přistání na Měsíci můžete vidět v Záhorčicích u Boršova nad Vltavou

 
pondělí, 8. července 2019, 12:21

Přistání na Měsíci je nová divadelní hra napsaná pro otáčivé hlediště naruby v Zahorčicích u Boršova nad Vltavou. Zdá se to k neuvěření, ale divadelní aréna v Zahorčicích už osmé léto ožije hvězdnými výkony hereček a herců ze zdejší obce.

V letošním roce si jako jediní v Čechách na „divadelních prknech“ v Boršově nad Vltavou připomenou padesát let starou událost přistání na Měsíci, a tak se obci dostalo neobyčejné pocty – pozvání do rezidence velvyslanectví USA u příležitosti 243.výročí Dne americké nezávislosti.

Zahorčice se promění ve Floridu, moskevský Kreml, měsíční Moře klidu, Pacifik s letadlovou lodí USS Hornet…

Diváci se setkají s duchem J.F. Kennedyho, který pronese nezapomenutelné věty: „Ještě do konce tohoto desetiletí budeme stát na Měsíci…“, „Ich bin Berliner…“, „Neptejte, co udělám pro USA…“. JFK samozřejmě bude doprovázet zářivá, chytrá, módní ikona Jackie.

Rozčilený Brežněv odletí po nezdaru měsíčního automatu Luna 15 na Krym. Po Měsíci bude poskakovat Neil – Jiří Beneš a Buzz – Milan Stýblo. Ředitele NASA si zahraje rakeťák-desítky let pracoval na plánském letišti- Karel Čondl, Hermína Malátů si střihne roli učitelky a US astronautům zarecituje Nerudovy verše.

K vidění bude i originální maorský tanec haka s tancem harekrišna, protože to vše patří k atmosféře šedesátých let minulého století. Samozřejmě se nezapomíná ani na tajemství orálního sexu manželů Gorských, který tak trochu vyburcoval to ohromné vzepětí měsíční mise Apollo, ale mnohem více uvidíte a uslyšíte v létě v Zahorčicích.

Premiéra je 12.července a dále se hraje 26. července a 9. a 16.srpna vždy od 20:00. V ceně vstupného je klasická letní večeře.

 


 

Kam dál?

FOTO: Budějce, lavičky a pomoc. Tak vypadá Umění ve městě

sobota, 6. července 2019, 10:05

V pořadí už dvanáctý ročník Umění ve městě probudil budějcké ulice k životu. Do sochařské výstavy se letos zapojilo 23 umělců....

FOTO/ VIDEO: Na Slepém rameni nás ještě čeká profesionální big band,...

čtvrtek, 4. července 2019, 15:33

Poseldní tři koncerty čekají hudební fanoušky na vícežánrovém festivalu Múzy na vodě. Už dnes se mohou lidé těšit na...

Múzy na vodě se přesouvají do Slavie. Dnes vystoupí Tomáš Klus

pondělí, 1. července 2019, 17:42

Déšť a kroupy nepřejí začátku oblíbeného festivalu Múzy na vodě. Dnešní koncert Tomáše Kluse se tak přesouvá do Kulturního domu...

FOTO: Mucha do návštěvníků Veselských pískoven prala hit za hitem....

pondělí, 1. července 2019, 14:44

Zprvu to vypadalo na vlažnější koncert… ale nakonec měl grády jako vždycky. Mucha přivezla v sobotu 29. července svou kapelu do...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ROZHOVOR: Stěžovat si, ale nic nedělat, to je česká povaha. Chceme to změnit, říká iniciátor protestu Rezek proti vedení fotbalu

Je jedním z iniciátorů nedělního protestu v nižší fotbalové soutěži, kdy hráči Opočna a Přepych v I.B třídě na Královehradecku reagovali na neuspokojivou situaci v českém fotbale. Protest vzbudil velké pozdvižení napříč celou republikou. Jenže pochvalná slova a poplácávaní po zádech nestačí. Český fotbal se potápí ke dnu rychleji než Titanic a podle slov trenéra Opočna Tomáše Rejzka je na čase přestat tlachat a začít konat. Cíl? Sesunout z trůnu místo předsedu fotbalového svazu Romana Berbra

Do některých škol v ČR chodí tisíc dětí, do jiných míň než deset

Velikosti škol v Česku jsou velmi rozdílné. Zatímco do těch největších může chodit i víc než tisíc dětí, nejmenší navštěvuje jen několik jednotlivců. Nejvíce žáků, a to 1918, bylo loni ve střední škole v Charbulově ulici v Brně. Naopak jen jediné dítě chodilo do církevní mateřské školy pro mentálně postižené v Praze 4. Větší školy někdy vznikly sloučením původních menších škol a nabízí výuku v několika budovách. Vyplývá to z údajů ministerstva školství.

Skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje CK Fischer

Německá skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje od skupiny KKCG českého miliardáře Karla Komárka Cestovní kancelář Fischer, napsal dnes server iDNES.cz. Výši transakce neuvedl. Zástupci firem se k obchodu odmítli podle serveru vyjádřit. Spojení špiček českého trhu se zájezdy musí ještě schválit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).